Zmień język na polski. Switch to English.


Regulamin forum civ.org.pl
1) Treść regulaminu.

Portal civ.org.pl jest portalem graczy cywilizowanych. Forum natomiast jest miejscem do dyskusji dla fanów gier strategicznych i jeżeli jesteś człowiekiem kulturalnym, zobowiązujesz się do przestrzegania zasad tu obowiązujących. Zarówno rejestracja jak i pisanie na forum oznacza akceptację regulaminu.

I. Zasady forum

1. Tematy zakładaj w odpowiednich działach.
2. Sprawdź czy podobny temat już nie istnieje.
3. Formułuj swoje pytania precyzyjnie, podając niezbędne szczegóły. Jeżeli szukasz rozwiązania jakiegoś problemu, podaj, jakie możliwe rozwiązania były już testowane - pomoże to w szybszym znalezieniu właściwego rozwiązania.
4. Niedopuszczalne jest tzw. "nabijanie postów". Pisząc następnego posta (po swoim) użyj funkcji "Edycja posta"
5. Posty powinny być pisane poprawną polszczyzną, z dbałością o zasady gramatyki i interpunkcji. Jeżeli masz dysleksje użyj edytora tekstu z funkcją sprawdzania pisowni.
6. Zawsze pisz na temat.
7. Staraj się odpowiadać konkretnie i w miarę szczegółowo, by osoba, której pomagasz nie miała wątpliwości.
8. Bądź kulturalny. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.
9. Nie używaj CAPS LOCK'A - jest to niezgodne z zasadami netykiety.
10. Staraj się nie używać słów powszechnie uważanych za obraźliwe. Oczywiście, każdy od czasu do czasu może powiedzieć "k****" i za to go ban nie czeka, ale staraj się używać takich słów z umiarem.


II. Prawa i obowiązki forumowicza

Każdy ma prawo do swobody wypowiedzi pod warunkiem, że przestrzega poniższych postanowień:

1. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść swoich wypowiedzi.
2. Nadając wiadomości na forum, potwierdzasz, że posiadasz pełne prawo do publikacji zawartych w nich treści, i pozwalasz na ich rozpowszechnianie na serwisie civ.org.pl przez czas nieokreślony.
3. Zabrania się publikacji treści erotycznych.
4. Zabrania się publikacji materiałów lub odnośników do materiałów niezgodnych z prawem, w szczególności: chronionych prawem autorskim, a rozpowszechnianych z tego prawa łamaniem, oraz informacji lub odnośników do informacji służących obejściu zabezpieczeń oprogramowania.
5. Zabrania się rejestrowania użytkowników po nazwą obraźliwą lub niezgodną z dobrymi obyczajami.
6. Zabrania się rejestrowania jednej osoby pod więcej niż jedną nazwą użytkownika (wyjątki określa redakcja).
7. Za powyższe przewinienia użytkownicy zostaną zbanowani.
8. Każdy post zawierający treści obraźliwe, niezgodne z dobrymi obyczajami, godzące w dobra osób trzecich będzie usuwany a jego autor dostanie ostrzeżenie lub zostanie zbanowany.
9. Zabrania się propagowania antysemityzmu, faszyzmu i rasizmu oraz innych szerzących nienawiść ideologii.
10. Zakazuje się tzw. trollowania. W zależności od stopnia trollowania karą będzie ostrzeżenie lub ban.
11. Karygodny, rażący i nagminny brak respektu dla szeroko pojętej ortografii, gramatyki i stylistyki języka polskiego będzie tępiony w miarę skromnym możliwości redakcji.
12. Używanie własnej rangi (zależnej od ilości postów) na forum jako argumentu w dyskusji jest uznawane jako złamanie netykiety.


III. Kary

Istnieje parę możliwości:

1. Jeśli zrobiłeś coś nieświadomie lub szkodliwość Twojego czynu jest niewielka, zostaniesz powiadomiony.
2. Jeśli złamiesz zasady świadomie, można rozważać:
a) Zablokowanie twojego konta na pewien okres czasu.
b) Zablokowanie twojego konta na stałe i / lub zablokowanie twojego adresu IP.
c) Inne sposoby ukarania, zależnie od humoru i inwencji twórczej ( na przykład zmiana rangi na coś bardzo przykrego).
3. Pamiętaj: w przypadku działań łamiących prawo, redakcja może (i zrobi to, jeśli zostanie do tego zobowiązana) przekazać policji wszystkie dostępne dane na Twój temat.IV. Administratorzy i moderatorzy

1. Administratorzy zastrzegają sobie wyłączne prawo do nominowania i odwoływania moderatorów.
2. Administratorzy zastrzegają sobie wyłączne prawo do zmiany regulaminu. Nowa wersja wchodzi w życie z dniem ogłoszenia. Regulamin może być zmieniany bez powiadamiania i automatycznie akceptując go zgadzasz się na takie zmiany.
3. Moderatorami tego forum są osoby oznaczone, jako moderatorzy poszczególnych działów.
4. Moderatorzy są uprawnieni do wydawania postanowień regulujących zasady używania forum jak i jego poszczególnych działów.
5. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do ostrzegania i banowania użytkowników bez podania przyczyny na forum ogólnym, a jedynie poinformowania osoby zainteresowanej.
6. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do ingerencji w treść postu. Są oni obowiązani do zamieszczenia stosownej informacji o edycji postu.
7. Każdy z moderatorów może w naglącym wypadku dodać nowa zasadę, która natychmiast nabiera mocy prawnej.

V. Inne

1. Zabrania się, bez wcześniejszego otrzymania zgody od redakcji civ.org.pl, umieszczania na stronach jakichkolwiek treści (w dowolnym medium, wliczając graficzne) promujących strony, serwisy internetowe lub inne organizacje o profilu konkurencyjnym dla civ.org.pl, bez zgody redakcji serwisu, w szczególności administratorów. Wyżej wymienione treści będą z serwisu civ.org.pl usuwane, a wobec użytkowników je umieszczających zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencje.
2. To administratorzy oraz moderatorzy decydują, czy za coś należy się ostrzeżenie, czy temat kwalifikuje się do zamknięcia itd. Komentarze tego typu pod postami innych są niemile widziane i będą usuwane.
3. Moderatorzy i Administratorzy stanowią władzę na Forum i należy się stosować bezwarunkowo i bezdyskusyjnie do ich poleceń.
4. Nieznajomość niniejszego Regulaminu nie jest usprawiedliwieniem. Użytkownik korzystając z forum zgadza się na postanowienia niniejszego regulaminu.


tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.