civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Gry Cywilizacyjne [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=12]
Re: Call to Power II, PBEM [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=5027]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=5027#112296]

Zakharov 
Mar 03, 2006 at 08:03
Re: Call to Power II, PBEM

Na apolyton'ie znalazłem jak się da grać w CtP II przez e-mail. Aktualnie siedzę na uczelni więc nie mam jak dojść do pliku który mam na kompie ale jak wrócę to wpiszę tu informację jak to jest możliwe, bo brzmi całkiem rozsądnie. Od razu zgłąszam że jak ktośjest chętny do tego typu rozgrywki to proszę się zgłaszać. Gra (jeżeli się znajdą chętni) nie ruszy prędzej niż za półtora tygodnia bo dopiero wtedy mi się kończy sesja

---EDIT---
Zapytałem się jakiś czas temu na apolyton.net o PBEM w CtP II i oto jaką odpowiedź otrzymałem:

Nie usunięto opcji PBEM w CtP II ale ją wyłączono. Activision miało z nią za wiele problemów a programiści nie mieli wystarczająco dużo czasu żeby się z nimi uporać przed wydaniem więc wyłączyli tą opcję. Jednakże można ją reaktywować. Żeby to zrobić, otwórz plik ctp2_data\english\uidata\layouts\spnewgame.ldl w eytorze tekstu (np. Notatnik) Poszukaj liczby -490 (powinna być w 2 miejscach, jedno w lini 87 a drugie w 94) i zmień je na 490 (czyli usuń znak minus). Zachowaj plik (ale na wszelki zrób kopię zapasową oryginału). Teraz jak uruchomisz CtP2 okno startowe będzie miało 2 dodatkowe przyciski - 'Hotseat Game' i 'Email Game'. Oczywiście opcje te nie zostały wuyłączone bez powodu więc nikt nie może dać gwarancji że są wolne od błędów. Jednakże doświadczenie pokazuje że działa całkiem dobrze. Jedynym większym problemem jest brak możliwości negocjacji z inymi graczami ludzkimi ale to jest problem, nad którym pracują twórcy modów.

To jest przetłumaczona odpowiedż na pytanie o PBEM w CtP2
Nie testowałem jeszcze tego ale jak tylko m isię skończy sesja to nie omieszkam tego zrobić. Sorki jeśli już gdzieś to było wytłumaczone. Jak ktoś zrobi tak jak pisze w instrukcji to niech napisze czy i jak działa. Po sesji poszukam również tego moda do negocjacji z ludzkimi graczami

[Edited by Zakharov on Mar 03, 2006 at 14:36]
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.