civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Civ 4 GwD - Śmietnik Historii [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=69]
Re: Doprecyzowanie regulaminu [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=5995]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=5995#137902]

Damroka 
Apr 25, 2007 at 09:48
Re: Doprecyzowanie regulaminu

LoD - Nie no ręce opadają jak czytam takie argumenty.

Ad po pierwsze - Ogólne kompetencje czyli nic konkretnego.

Ad po drugie - Tu się zgadzam. Ten regulamin jest zagmatwany i wewnętrznie sprzeczny. Przykładowo ten Minister spraw zagranicznych w jednym miejscu może samodzielnie wydawać polecenia, ale w innym jest zapis, że rząd podejmuje decyzje ZWG. No chyba, że Minister Spraw Zagranicznych nie jest członkiem rządu. Ale wówczas kto należy do rządu? Vashpan wyjaśnia, że "Nikomu nie kaze podejmowac decyzji wspolnie, rzad jedynie uzgadnia swoje stanowisko i glosuje nad sprawami wagi panstwowej". Ale tam nie ma takiego rozgraniczenia i co to są te sprawy wagi państwowej.

Ad po trzecie - Te "problemy" ze stanowiskami są wydumane. Jeśli będą od początku określone to każdy kto się zdecyduje je objąć będzie wiedział z czym to się wiąże, więc nie będzie brał na początku stanowiska na którym nie ma co robić. Skoro nie ma dużo chętnych to tym bardziej nie ma problemu, że ktoś będzie się nudził na swoim stanowisku.
Jeśli będzie mapa inna niż archipelag, to Minister Spraw Zagranicznych jak i Koordynator dosyć szybko będą włączeni do gry. Ten drugi ma przedstawiać raporty o innych cywilizacjach. Również Minister Kultury ma przedstawiać raporty, więc jest zaangażowany od początku.
Gubernatorzy mają być mianowani przez Ministra Spraw Wewnętrznych aby właśnie wyeliminować konflikt między nimi. LoD czytałeś w ogóle moją propozycję?
Ewolucyjność już przerabialiśmy. Będą ciągłe dyskusje nad stanowiskami i zasadami gry zamiast nad strategią gry, nie wspominając o role play

Jedyny istotny problem przedstawiła magdelicja wskazując na konflikty związane z różnymi koncepcjami gry. Tego się jednak nie uniknie bez względu na to czy stanowisk będzie 3, 10 czy 15. A głosowania przy podejmowaniu też tego nie zmniejszą tylko wydłużą czas rozgrywki.

[Edited by Damroka on Apr 25, 2007 at 10:00]
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.