civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Civ 4 GwD - Śmietnik Historii [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=69]
Re: Doprecyzowanie regulaminu [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=5995]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=5995#137994]

magdelicja 
Apr 26, 2007 at 09:41
Re: Doprecyzowanie regulaminu

Quote:
LoD wrote:
Dla mnie zdanie "Rade Panstwa stanowi Zgromadzenie wraz z Premierem oraz Urzednikami" jest mocno nielogiczne, bo przeciez Premier i Urzednicy naleza do zgromadzenia.

też się na tym na początku złapałam, ale tam jest zastrzeżenie, że do rady państwa też trzeba kogoś wybrać spośród zgromadzenia! czyli nie całe zgormadzenie tylko jego część, czyli nie tylko ministrów ale i członków rady państwa trzeba wybrać (i to są te właśnie dodatkowe stanowiska o których pisałam wcześniej, ze będzie początkowo brakowało chętnych do ich sprawowania) wprawdzie Vashpan nie zabrania ministrom bycia członkami rady państwa, ale to znowu dla mnie bezsensowne, bo wtedy sami będą przyznawać słuszność swoim decyzjom, więc żeby mieć nad ministrami jakąs kontrolę to chyba w skład rady - jak rozumiem organu kontrolnego - powinny wchodzic inne osoby;


nalegam by Vashpan przestawił konkretne przypadki sytuacji wagi państwowej, inaczej wszystko będzie można pod to podpiąć i gra będzie sie gmatwać a autonomia ministrów pozostanie tylko w... hm... kodzie 0-1-owym?

Quote:
w kwestiach spornych i nienalezacych do kompetencji zadnego z ministrow niech decyzje podejmuje premier. To rozwiaze problem z poczatkowym brakiem ministrow, o ktorym wspominala magdelicja.


czyli dokładnie tak samo jak w projekcie Damroki!! więc jaka różnica, czy te kompetencje podzielimy od razu (właściwie nie musimy niczego dzielić i ustalać, bo kompetencje juz mamy podzielone, wystarczy zrobić "kopiuj-wklej", a obowiązki wakujących ministerstw oddamy do czasu wyłonienia chętnych graczy, w ręce premiera z radą państwa?? ile godzin dyskusji dzięki temu zaoszczędzimy, gdy gra się rozwinie!! wystaczyć będzie, że jakis chętny forumowicz napisze, że chciałby objąć stanowisko na przykład min spraw zagranicznych (bo spotkaliśmy na przykład już dwie inne cywilizacje, właśnie wynaleźliśmy pismo i mozna zacząć z nimi rozmowy...), dotąd sprawowane przez Premiera z Radą, jeśli jego kandydatura na to stanowisko zostanie przyjęta przez Zgromadzenie - proszę - gotowy zakres obowiązków, bez zbędnych dyskusji i ustaleń, jednocześnie bez żadnego znaczącego wpływu na pozostałych juz pracujących ministrów - minimum bałaganu... naprawdę nie rozumiem Was Panowie co złego widzicie w takim rozwiązaniu? to juz chyba tylko męską dumą można wytłumaczyć, Misiaczki

PS. Vashpan, napisz jeszcze proszę, czy w swoim projekcie uwzględniasz także istnienie gubernatorów miast i jeśli tak, to komu powierzasz pieczę nad stolicą; bardzo to ułatwi podział obowiązków jeśli jednak nie zgodzicie się przyjąć tego, który proponuje Damroka, na razie prosiliście żebym sama zaproponowała zakres swoich kompetencji jednak nie jestem pewna czy właściwie dobrze to zrobiłam, bo to zależy między innymi od tego, czy będziemy mieć gubernatorów czy nie...

[Edited by magdelicja on Apr 26, 2007 at 09:47]tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.