civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Space Empires V [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=84]
Vehicle Designs, czyli ciekawe projekty [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=6901]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=6901#166204]

Adi Cherryson 
Jul 19, 2008 at 20:39
Vehicle Designs, czyli ciekawe projekty

Nie ma turki, więc założę nowy temat, z zamiarem opisywania w nim projektów jednostek. Każdy może się pochwalić swoimi, ocenić lub wykorzystać w grze.

Na początek mój najlepszy projekt statku bojowego... eee może trochę później. Najpierw ten projekt musi podbić chociaż jeden kwadrant w multi, aby być wiarygodnym. Na początek zatem skromnie.

Teleskop Hubbla.

Ma kilka odmian. W najprostszej wersji jest to kadłub małego satelity (80 kT) wyposażony w komputer sterujący (Satelitte Computer Core) i Basic Sensors na poziomie 12, czyli o zasięgu skanowania 14 heksów. Ponieważ system gwiezdny ma średnicę 22 heksów, umieszczenie Hubbla pośrodku daje nam podgląd na zielono całego systemu. Jeśli w środku jest gwiazda, to umieszczam go na najmniejszej orbicie wokół niej.

Druga wersja zamiast Basic Sensors posiada Tachyon Sensors na poziomie 13+, czyli pozwala widzieć zamaskowane obiekty poziomu 14 na tą samą odległość. Zastępuje on zwykłe teleskopy, które idą na złom.
Dojście do poziomu maskowania 14 zajmuje trochę czasu i jest kosztowne. A gracze AI chyba w ogóle nie używają maskowania. W miarę rozwoju sensorów robię upgrade.

Kolejna wersja zawiera Tachyon Sensors oraz Long Range Scanners poziomu 13+. Widzimy wtedy konstrukcje kadłuba jednostek znajdujących się w systemie.

Jest jeszcze wersja szpiegowska. Projekt jak wyżej plus Cloacking Device, czyli maskowanie. Umieszczam je w obcych lub pustych systemach, aby pozyskiwać dane: co się dzieje w kwadrancie.
Na AI wystarczy niski poziom Cloacking Device. Chyba nawet nie używają Tachyon Sensors. Jeszcze nigdy mi Hubbla nie zestrzeliły.

Po odkryciu poziomu 3 w satelitach, mały satelita ma pojemność 120 kT komponentów, więc wszystko to się w nim zmieści. Projekt Hubbla obsługuje niezła ekipa. Zazwyczaj jeden lub kilka statków rozmieszcza je na orbitach i potem wymienia. Jeden lub kilka zamaskowanych szybkich transportowców z dodatkowymi zbiornikami paliwa, oblatują cały kwadrant, aby rozwiesić te urządzenia szpiegowskie.
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.