civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Space Empires V [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=84]
Re: Vehicle Designs, czyli ciekawe projekty [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=6901]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=6901#167097]

Adi Cherryson 
Aug 13, 2008 at 00:18
Re: Vehicle Designs, czyli ciekawe projekty

Merkanie, wydaje mi się, że nie da się tego ustawić automatycznie, bo przy bazie i planecie nie działają Cargo Orders. Wszystko robię ręcznie przez Transfer Cargo [T]. Ale statki transportowe już ustawiam automatycznie przez Cargo Orders i potem Setting Orders - Repeat Orders [P]. Reguluję ilość kolonistów wysyłanych z planety do bazy, a statki zabierają wszystkich. Jest to bardziej elastyczne, bo czasem możesz wysłać więcej lub mniej populacji z planety do bazy (np. jak zbudujesz i wyślesz pełny kolonizator).

Kwestia wprawy. Można to porównać do sieci kolejowej: bazy to stacje, a statki to pociągi. Pociągi kursują regularnie między stacjami na podstawie rozkazów i Repeat Orders. Ustalasz rozkład jazdy każdego pociągu i zapominasz. Musisz tylko zapełniać stacje.

Nie buduję wielu takich hoteli. Pierwszy szybko na Homeworld, drugi po zapełnieniu Secondworld, trzeci po zapełnieniu kolejnej kolonii itd. Generalnie: na zapełnionych dużych planetach o wysokim przyroście. Potem już rozwój technologii przyspiesza wzrost populacji i takie mikro-zarządzanie nie jest konieczne.

Te pierwsze są kluczowe. Chodzi o to, aby nie marnował się wysoki przyrost populacji i była ona dostarczana na rozwojowe, produkcyjne kolonie. Potem to już sztuka dla sztuki...
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.