civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Space Empires V [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=84]
Re: Vehicle Designs, czyli ciekawe projekty [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=6901]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=6901#170385]

Skyline14 
Oct 05, 2008 at 16:02
Re: Vehicle Designs, czyli ciekawe projekty

Przyznam szczerze że ostatnio przy projektowaniu oryginalnych projektów zdrowo sie wkurzyłem. Pare z nich wyszło, jednak większość odpadło. Głównym moim celem było wykorzystanie "niewykorzystywanych" broni. Takich jak np. Repulser Beam, Pleague Bomb, Radiation Bomb, Inteligence Bomb (PZ i PK) i inne bronie które z reguły nie zadawały obrażeń lub tylko jednego danego komponentu. A o to 2 projekty których niepowodzenie najbardziej przeżywałem :

1.
Nazwa projektu: Plugawiciel
Kadłub: Średni/Duży dron
Cel: Zniszczenie wrogiej planety niskim nakładem pracy i kosztów. Tzn. wytępienie planety.
Opis: Zacząłem więc od Pleague Bomb. W SEIV wsadziłem ją do drona. Wystarczyło kilka takich dronów, aby wytępić cały system... w jedną ture! Poziom zarazy wywoływanej przez bombe musi być jak największy, ponieważ przeciwnik może posiadać Medical Lab na takim poziomie który zapobiega zarazom niskiego stopnia.

Musi być szybki, aby trudno było go trafić, i liczy sie jeden udany strzał. Były też projekty z użyciem Radiation Bomb , Neutron Bomb i Inteligence Bomb. Nic z tych rzeczy sie nie mogło być wsadzonych do drona

2.
Nazwa projektu: Fast Food
Kadłub: Średnia/Duża satelita
Cel: Szybko naprawiać satelity przy warpach, podniszczone przez wrogie statki na nie natrafiające
Opis: Ostatnio zauważyłem że dość sporo statków wroga (czyt. AI) chce przelecieć przez warpy które prowadzą do moich planet. Oczywiśce zawsze uda im sie zniszczyć 1 satelite albo częściej uszkodzić. Uszkodzona satelita gorzej spełnia swoją powinność. Dlatego pomyślałem że świetnie by było mieć przy warpie satelite, która naprawia uszkodzone satelity.

Niestety nie było takiej opcji. Satelita mogła pomieścić Reaper Bay ale niestety pech chciał że się dało. A napewno ułatwiłby życie.

Jeśli coś genialnego mi sie jeszcze nie uda (a jest pare rzeczy które sie udało ale zdradze je w najbliższym czasie) napewno dam tutaj znać co sie nie udało.

PS. Czy widać załączone prze ze mnie obrazki?

[Edited by Skyline14 on Oct 05, 2008 at 19:20]
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.