civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Civ4 - Games in Progress / Gry w toku [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=52]
Re: ::: Dzieje Imperium Azuli ::: [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=7047]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=7047#170475]

kasztelan_mirmil 
Oct 07, 2008 at 00:53
Re: ::: Dzieje Imperium Azuli :::

PANOWANIE MIRMIŁA II

Jako się rzekło Mirmił I nie miał potomka płci męskiej, ale miał za to trzy córki i to właśnie jedna z nich – Drugawa – była babcią Mirmiła II nowego wodza Azuli wybranego przez Radę Starszych. Rada wybierając go nie wiedziała jak życzliwe są uczucia Mirmiła II do swojego poprzednika, którego kazał nazywać Luciusem I Budowniczym. Młody przywódca poprzysiągł sobie wypełnić ostatnia wolę zmarłego wodza.

Polityka zagraniczna
Jednak nie we wszystkim Mirmił II naśladował swojego następcę. Zdecydował się na bardziej usystematyzowane, niż tylko od wędrownych kupców, zbieranie informacji o innych narodach, poświęcając gro uwagi najbliższym sąsiadom.

Zaczął też nawiązywać przyjazne stosunki z innymi władcami dzięki czemu udało mu się podpisać pierwsze układy międzynarodowe o swobodnym przemieszczaniu się wojsk i wysłanników cywilnych, w roku 162 z Saladynem oraz w roku 174 z Zara Yaqobem. Dzięki jego staraniom on sam oraz Azulowie do jego śmierci mieli wyłącznie przyjazne stosunki ze wszystkimi ośmioma ludami świata.
Niepokoił go tylko rozwój dziwnych filozofii zwanych religiami, które pojawiły sie na północ i południe od naszego kraju. Obwiał się czy z czasem nie będą one rodzić konfliktów...

Machiavelli wróg Azuli ?
Już w pierwszych latach panowania Mirmiła II okazało się jakim to paskudny paszkwilem lub błędem było nie umieszczenie przez Machiavellego Azuli w swoim dziele. Opinię o ludziach nauki poprawił w naszym kraju Św. Augustyn wspominając o Mirmile II jako o wodzu największej cywilizacji świata


Pierwszy najazd barbarzyńców (159 - 164) i podłączenie kamienia
W roku 157 odkryto wreszcie sposób wydobywania i obróbki kamienia, jednak w realizacji planów zbudowania pierwszego kamieniołomu przeszkodzili barbarzyńcy którzy nadeszli w 159 roku z cypla Portlandziego. Walki z nimi wymagały ściągnięcia znacznych posiłków z Elefantii, jednak po krwawych bojach robotnicy znowu mogli wrócić do pracy. Kamieniołom ruszył ostatecznie w roku 190.

Rozgromienie barbarzyńców pod Portland

Ochrona państwa
Mirmił II wierzył ostrzeżeniom poprzednika, dlatego rozpoczął w roku 157 projekt obrony kraju pod kryptonimem “Archery” i dzięki jego staraniom w roku 180 pierwszy oddział łuczników mógł zapewnić bezpieczeństwo ludności stolicy. Jak się niebawem okazało nie tylko im. Zaraz po uruchomieniu kamieniołomu Mirmił II zaplanował we wszystkich miastach budowę solidnych murów obronnych.

Drugi najazd Barbarzyńców (189 - 193) i obrona Cobre
W roku 170 ze Stolicy wyruszyła grupa osadników by w cztery lata później na miedzianych równinach założyć miasto Cobre, które miało w przyszłości zapewnić dostawy nowego surowca do wyrobu broni. Niestety inwazja barbarzyńców przerwała prace przy budowie kopalni, a wódz po pierwszych porażkach zdecydował się wycofać do miasta i tam przyjąć natarcie. Decyzja okazała się słuszną, a łucznicy broniący miasta wykazali sie ogromnym bohaterstwem. Szturm został odparty i robotnicy mogli wrócić do pracy. Kopalni nie udało sie jednak ukończyc przed śmiercią Mirmiła II.

Obrona Cobre

Schyłek władzy
W ostatnim roku życia Mirmił II znalazł wreszcie sposób na pogodzenie tradycjonalistów (pragnących życia w zgodzie z naturą) z niezawracalnym postępem: wymyslił, że można budowac wioski gdzie będą oni żyli z dala o głównych metropolii Azulii. W ostatnich latach życia zarządził też budowę wielkiej budowli z kamienia by tym samym zakończyć realizację testamentu Luciusa I. Ostatecznie Mirmił II zastał i zostawił Azulie jako największe mocarstwo antycznego świata
Testament Mirmiła II
Mój drogi następco. Gubernatorzy miast dostali ode mnie dyspozycje rozbudowy na lata do przodu. Być może będziesz chciał zmienić kolejność ich wykonywania, ale nie zaniechaj tych projektów, żeby juz zainwestowana w nie praca nie poszła na marne.
Zostawiam ci kraj z samymi przyjaznymi sąsiadami, ale uważaj nie zawsze tak będzie. Wcześniej czy później narody sie skłócą i trzeba będzie opisać sie po którejś stronie. Roztropnie sądź po której. Już widać że Mansa Musa ma na pieńku z Piotrem.
Niepokoi mnie bliskość naszego południowego sąsiada. Tak duża bliskość może rodzić konflikty. Ale na razie jeśli uda ci się zorganizowac drugie pastwisko dla krów może warto będzie z nimi pochandlować ?
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.