civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Civ4 - Games in Progress / Gry w toku [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=52]
Re: ::: Dzieje Imperium Azuli ::: [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=7047]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=7047#171740]

kasztelan_mirmil 
Nov 03, 2008 at 23:15
Re: ::: Dzieje Imperium Azuli :::

PANOWANIE MIRMIŁA III

Po śmierci Luciusa II Pracowitego zgodnie z przyjętą już tradycją na tron wstąpił władca z rodu Mirmiłów - Mirmił III. Zastał on kraj w wielkiej rozbudowie, jednak obecnie w kiepskiej kondycji finansowej. Większość Żyznych terenów wokół Azulii była zajęta już przez sąsiednie Państwa i a 3 z 4 wyznawały pogańskie herezje i nie były zbyt pozytywnie nastawione na Azulii.
Widząc tą sytuację Mirmił III zrozumiał, że wojna z sąsiadami jest tylko kwestią czasu, jak nie za jedo panowania to w najbliższych pokoleniach. Szczęśliwie pracowitość Luciusa II zapewniała Azulom dostęp do najistotniejszych militarnych surowców.
Podczas mowy koronacyjnej Mirmił III postawił sobie na czas swego panowania takie oto cele:
1. Doprowadzić gospodarkę do dobrej formy
2. Uzyskać nowe technologie które pozwolą na dostęp do nowych dających duże zyski surowców oraz nowych jednostek wojskowych
3. Zabezpieczyć sobie dyplomatycznie wschodnią lub zachodnią flankę, aby ustrzec się przed wojna na dwa fronty.
4. Zabezpieczyć wszystkie miasta murami obronnymi.
5. Utrzymać najwyższą populacje na świecie (może kiedyś dzięki temu zostać papierzem ?)

Niestety ambitne plany młodego Króla musiały szybko dostosować się do życia. Zaledwie 8 lat po przejęciu rządów spełniły się najgorsze sny Mirmiła III. Zło nadciągnęło z północy.Karol Wielki zaatakował...

Wojna czterdziestoletnia
Wojna Z Karolusem trwała prawie całe panowanie Mirmiła III i nie przyniosła agresorom żadnych konkretnych korzyści. Karolus nie był zbyt dobrze przygotowany do wojny którą wywołał. W całym konflikcie historycy wyróżniają 3 fazy:
Działania zaczepne Trzy lata po rozpoczęciu wojny oddział toporników Karola próbował robić kłopoty w okolicach Stolicy ale został wyeliminowany przy stracie jednego regimentu łuczników
Mniej więcej w tym samym czasie oddział naszych toporników zniszczył na przedmieściach moguncji kopalnię miedzi i drogę niestety został pokonany przez Rydwany. Ta faza zakończyła się w roku 316.

Działania zaczepne pod Moguncją

Stagnacja i manewry wojsk Przez kolejne 28 lat nie odbyła sieżadna bitwa. Karol zbierał wojska i manewrował nimi w okolicach Jute nie podejmując ataku. A w tym samym czasie Mirmił III zbierał wojsko by sprostać obronie. W tym czasie Azule podejmowali szereg misji dyplomatycznych zarówno do Świętego Cesarstwa Rzymskiego by zakończyć wojnę, jak i do naszych braci i sióstr Chrześcijan by wsparli nas w walce z poganami. Niestety wszystkie misje zakończyły się fiaskiem, a cel Karola stał się jasny:

Głupie żądania Karola

Bitwa o JuteW latach 344 i 346 nastapiły 2 szturmy na Jute. Jednak nieudolność Karolusa (rozbicie szturmu na 2 fazy i szturmowanie jedynie częścia wojsk) doprowadziła jego wojska do klęski przy bardzo niewielkich stratach po stronie Azuli.

Głowna Arena Wojny

Ostatecznie 2 lata po ostatnim szturmie Karol Zgodził się na zawieszenie broni i zakończenie wojny choć bez podpisania traktatu pokojowego.

Cywile w czasie wojny W początkach wojny Mirmił III musiał przestawić całą gospodarkę na produkcje wojskową. Jednak w miarę powiększania się armii również powoli zaczęto realizować inne cele.
Przede wszystkim udało się wybudować sieć klasztorów gdzie mieli skupiać się ludzie wyznający szczególnie gorliwie naszą wiarę i szczęścliwe prócz wielbienia Boga zajdywali też czas na uczone dysputy i badania dzięki którym istotnie wsparli naszą naukę. Udało się też pewne technologie wymienić a inne wyprosić u innych cywilizacji.

Technologie osiągnięte za panowania Mirmila III, poprzez: O-odkrycia, K-Kupione, W-Wyproszone

Podsumowanie rządów
Mirmił III umarł 2 lata po podpisaniu rozejmu z północnym sąsiadem. na łożu śmierci był pełen goryczy, że nie udało mu się wypełnić planu który przedstawił podzas koronacji:
1. Doprowadzić gospodarkę do dobrej formy - choć gospodarka sie rozwinęła bezwzględnie rozwinęła to nie było widać wzroztu względnego ponieważ zyski poszły na rozwój Armii (suwak nauki nie poszybował do góry)
2. Uzyskać nowe technologie które pozwolą na dostęp do nowych dających duże zyski surowców oraz nowych jednostek wojskowych - choć udało się uzyskać kilka nowych technologii to jednak te najważniejsze osagna pewnie dopiero jego następcy
3. Zabezpieczyć sobie dyplomatycznie wschodnią lub zachodnią flankę, aby ustrzec się przed wojna na dwa fronty. - Zupełnie zabrakło czasu na przekabacenie Rosji lub Malijczyków do utworzenia wspólnego frontu
4. Zabezpieczyć wszystkie miasta murami obronnymi. To udało się... prawie... Mury Jute powinny zosatc ukończone zaraz po śmierci Mirmiła
5. Utrzymać najwyższą populacje na świecie (może kiedyś dzięki temu zostać papierzem ?) Ten cel udało siezrealizowac w pełni
Ale w sumie jego gorycz osładzał fakt, że obronił kraj w całości !

Testament Mirmiła II
Mój drogi następco tylko katapulty i słonie mogą zapewnic spokój lub rozrost naszym granicom. Zważ jednak czy nie lepiej by było najpierw odkryć umiejętność zamiany wysiłków całego miasta na szybsze odkrycia naukowe. Poza tym powierzam Ci do realizacji niedokończone przeze mnie zadania z mojej mowy tronowej.

[Edited by kasztelan_mirmil on Nov 07, 2008 at 00:22]
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.