civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Civ4 - Games in Progress / Gry w toku [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=52]
Re: ::: Dzieje Imperium Azuli ::: [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=7047]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=7047#172215]

asioasioasio 
Nov 19, 2008 at 17:31
Re: ::: Dzieje Imperium Azuli :::

Lucius III następca Vortavora III Poskromiciela Słoni wstępował na tron z zamiarem podporządkowania sobie okolicznych krain. Słyszał historie o zdradzieckiej napaści Charlemana. Z racji tego, że pobierał nauki w młodości wiedział jaką siłą dysponują słonie i zdawał sobię sprawę że budując katapulty , będzie zdolny przemienić w proch każdy mur i zdziesiątkować najpotężniejsze armie.

Dwie rzeczy zmieniły jego późniejsze rządy. Pierwsza to umiłowanie do yerba mate, które pobudzało, ułatwiało myślenie, ale i uspokajało skłaniając Luciusa do pokojowej drogi rozwoju. Drugim był kryzys jaki zastał w państwie. Silna armia pozostawiona przez Vortavora III pozwalałaby skutecznie prowadzić rządy miecza, ale doprowadziłoby by to do wielowiekowej stagnacji i zacofania kraju Stąd niechętny był angażowaniu się podobnie jak poprzednik w konflikty zbrojne. Za cel wybrał sobie rozwój nauk i postawienie ekonomii na nogi.

Dzięki wysiłkowi wkładanemu zarówno przez mieszkańców, specjalistów i króla imperium odkryło Żeglarstwo, Spis Praw, Kalendarz, Większość wiedzy potrzebnej do przyjęcia Biurokracji. Drogą wymiany wzbogacił lud Azulli o Monarchię, Pieniądz, Monoteizm i spore sumy pieniędzy które zasilały rezerwy budżetowe i dynamicznie prowadzone badania naukowe. Wymusił zmiany społeczne wprowadzając niewolnictwo.

W sprawach finansowych rozwinął sieć sądów. Co prawda nie w każdym miesice, ale odczuwalnie poprawiło to stan królewskich finansów. Rozpoczął budowe Rynków zaczynając od stolicy. Rozpoczął wymianę surowców w zamian za inne surowce i za złote monety płynące z całego świata. Zastał Azulię z wydatkami na naukę z budżetu na 40% zostawił na poziomie 70%, W skarbcu zgromadził rezerwę 1892 sztuk złota. Rozpoczął również budowę plantacji zwiększając potencjał handlowy maleńkiej Azulii.

W sprawach wojskowych ograniczył się wyłącznie do wojsk, które najbardziej go fascynowały. Powiększył armię o skromne 4 oddziały katapult i 4 słoni. Marzył tez o ulepszeniu wosjk w oddziały macemanow ale wciaz brakowalo mu potrzebnych technologii w chwilii smierci.

Testament
Na świecie za panowania Luciusa toczyły się liczne wojny. Wśród nich prowadzone są wojny przez największych wrogów - Malijczyków i Cesarstwo. Może byłby to dobry moment na poszerzenie Azulii. Jeśli chcemy być państwem które się liczy musimy Azulię zmaienić w mocarstwo, czy to ekonomicznie, czy też militarnie. Najlepiej jedno i drugie.

[Edited by asioasioasio on Nov 19, 2008 at 17:48]
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.