civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Civ4 - Games in Progress / Gry w toku [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=52]
Re: ::: Dzieje Imperium Azuli ::: [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=7047]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=7047#172509]

asioasioasio 
Nov 30, 2008 at 10:10
Re: ::: Dzieje Imperium Azuli :::

Lucius IV obejmując rządy po Vortavorze IV Walecznym liczył na 50 lat spokojnych rządów. Pragnął skupić się na rozwoju państwa rozbudowie szlaków handlowych i tworzeniu zamorskich kolonii lub podboju pogańskich ludów za wielką wodą. Jednak nadchodzące 50 lat nie było ani spokojne, ani nie powiększyło Azulii o nowe tereny na wschodzie.

Odkrycia technologiczne i eksploracja świata
Lucius IV wstrzymał odkrywanie prochu a rozpoczął odkrywanie optyki i zaraz potem przeszedł do odkrywania Astronomii. Jak się szybko okazało nie był to najlepszy wybór - wojna z Rosją Babilonią i Mongolią szybko pokazała, jak przydatnym narzędziem mógłby okazać się proch. Lucius IV rozkazał przerwanie odkrywania Astronomii a powrót do odkrywania Prochu strzelniczego. W ramach odkryć i kolonizacji niestety musiał ograniczyć się do wymiany map, małych ekspedycji w Karawelach i budowy floty Galer z przeznaczeniem na ulepszenie do Galeonów. Oprócz Optyki, Prochu i większości Astronomii Lucius IV wzbogacił również Azulię o uzyskaną w wyniku handlu Bankowość i Nacjonalizm.

Państwo Luciusa IV w pierwszym roku panowania zajmowało szóste miejsce w ramach najlepiej rozwiniętych technologicznie państw.


Okres Wojen
Okres panowania Luciusa to niespokojny czas na całym świecie - wojny nie ominęły nawet nowo odkrytego kontynentu gdzie Shaka prowadził wojnę z Waszyngtonem. Marzeniem Vortavora IV, było powiększenie Azulii o tereny zajmowane przez Petera. Lucius IV nie szukał konfliktu z Rosjanami widząc ich militarną przewagę. Jednak już w szóstym roku panowania Peter i Qin Shin Huang wypowiedzieli Azulii wojnę. Do wojny dołączały co róż to nowe kraje. Azulii wojnę wypowiedział również Czyngis Chan.Pierwsze lata wojny to przesunięcie armii ze wschodu do Jute. Wkrótce Jute dysponowała naprawdę potężną armią zdolną zapewnić bezpieczeństwu temu miastu. Dzięki sprytnej strategii potężne armie oblężnicze zostały rozgramiane pod murami Jute. Tracąc głównie katapulty i trebusze Lucius IV masakrował wrogie zastępy złożone z ponad dwudziestu oddziałów, często ciągnące się na polach bitwy aż po horyzont. Próby kontrofensywy niestety nie wychodziły - Wyleczone armie azulskie wychodząc z Jute natykały się na nową falę wojsk rosyjskcih, chińskich lub mongolskich. Przełomem okazało się odkrycie prochu i co za tym idzie trening Muszkieterów. Wkrótce zgromadzono armię, która mogłaby odeprzeć prawdopodobny kontratak Rosjan na Jute od strony Pskova i jednocześnie wyruszyć na podbój St. Petersburga. Podpisano korzystny pokój z Chińczykami i Mongołami, którzy zgodzili się na zapłatę wysokich kontrybucji. Nic nie stało już więc na przeszkodzie, żeby zająć stolicę pogańskiego kultu wyznawanego przez Rosjan. W ostatnich latach panowania Lucius IV zajął Sankt Petersburg. Zgodnie z planami, które pozostawił dalszy atak poprowadzony miał być z St Petersburga i Jute na Pskov a następnie na Moskwę. Gdyby Rosjanie po zajęciu Moskwy nie chcieli zostać naszym wasalem dalszy atak poprowadzony miał być w kierunku Jakucka i Nowogrodu.Lucius IV znacznie wzmocnił armię i przyłączył St. Petersburg, który po opanowaniu chaosu w imeście zapewni nam co najmniej 50 sztuk złota rocznie. Państwo mimo nakładów militarnych pozostawił w świetnej kondycji finansowej. Silna armia i zmiażdzona armia Rosyjska gwarantują w nieukończonej wojnie zwycięstwo. Przyłączenie do stolicy trzech generałów gwarantuje, że armie Azulii będą niezwyciężone.Testament
Cel jest jeden - całkowicie podbić lub zwasalizować Rosjan. Pod żadnym pozorem nie możesz dopuścić aby Rosja stała się wasalem np Etiopii. Do Ciebie zostawiam decyzję co zrobić z wielkim inżynierem - zużyć go czy pozostawić w przyszłości jako twórce korporacji Mining Inc.

[Edited by asioasioasio on Nov 30, 2008 at 11:03]
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.