civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Civ4 - Games in Progress / Gry w toku [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=52]
Re: ::: Dzieje Imperium Azuli ::: [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=7047]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=7047#172614]

kasztelan_mirmil 
Dec 05, 2008 at 23:40
Re: ::: Dzieje Imperium Azuli :::

Wojna ruska czyli PANOWANIE MIRMIŁA V

Mirmiła V wiadomość o śmierci Króla Luciusa IV Żeglarza zastała w St. Peterzburgu gdy leczył swe rany poniesione w czasie zdobywania miasta. Był on bowiem człowiekiem, który mimo że wiedział, że jest mu przeznaczony tron nie czekał na niego z założonymi rękami, tylko zaciągnął się na wojnę przeciw Piotrowi jako zwykły oficer. Od młodości spędzał czas w wojsku i podziwiał biegłość poprzedniego króla w czasie przygotowywania armii jak i prowadzenia wojny. Nie rozumiał tylko zamiłowania poprzednika do żeglarstwa, ale w końcu sam nigdy nie widział morza. Jako żołnierz testament poprzednika przyjął jako jego ostatni rozkaz i po szybkiej koronacji w obozie wojskowym ruszył do walki.

c. d. pierwszej wojny ruskiej
Niestety choć jego doświadczanie jako żołnierza było ogromne to z polityka nie radził sobie początkowo tak dobrze. Wojna z Piotrem zakończyła się w czasie oblężenia Rostova zaledwie 4 lata po przejęciu przez niego tronu. Niestety zakos prowadzenia dalszych walk wydal Papierz i Mirmił V nie chciał mu sie jeszcze w tej chwili narażać. Król wraz z Wojskiem zostali na kilka lat (do czasu otwarcia granic) odcięty od swego państwa i zamknięty w St. Peterzburgu.

Druga wojna ruska 614 - 632 r.
Mirmił V nie trwonił czasu, przygotowywał wojsko i gdy Dekret Papieski wygasł natychmiast w roku 614 tararł na Rostov. W obronie Piotra powstali co prawda Czyngis-Han i Czaka, ale nie sprawiali (nie licząc jednego workera) żadnych kłopotów. Woja przebiegła wg planu przygotowanego jeszcze przez Luciusa IV. W roku 617 padł Rostov, osiem lat później stolica Rosji - Moskwa, po czym by przyspieszyć zajmowanie terenów podzielił wojsko na dwie Armie, które jednocześnie ruszyły na Jakuck i Nowogród. Pospiech byl wskazany ponieważ jak się okazało Papież znowu zainteresował się nasza wojną. Jednak tym razem naszad dyplomacja zadziała i Papierz nic nie uchwalił. Ostatecznie jednocześnie w roku 632 padły oba miasta a Piotr padał przed królem Azuli na kolana I został naszym wasalem obejmując panowanie nad nad Rusią Czerwoną, a Ruś Niebieska została na stałe włączona wo imperium Azuli.
Dwa lata później król wymusił kontrybuty i zakończył pozostałe 2 wojny.

Ruś Niebieska

Lata pokoju
Mirmił w końcu po wielu latach od objęcia tronu pojawił siew stolicy kraju. Do tej pory jedynie wojna zajmowała jego umysł, nadeszła pora by zając się rozbudową kraju a zwłaszcza jego nowej prowincji.
Choć przez prawie całe panowanie Mirmiła V wydatki na naukę pozostawały na wysokim poziomie to nie udało się dokonac zbyt wielu odkryć. Dokończono badania Astronomii, wynaleziono Drukarstwo, dzięki wykopaliskom udało się poznac częściowo jedną z dawnych zapomnianych nauk religijnych, a na koniec rozpoczęto badania Chemii.
W roku 636 Mirmił V oficjalnie ogłosił częściowo juz od dawna realizowany plan "SZB" czyli salon, zamek i Bank w każdym rozwiniętym miecie i na realizację tego planu poświęcał wszystkie wolne moce przerobowe. Uznał bowiem, że rozwijanie nauki, handlu i szpiegostwa jest obecnie bardzo potrzebne Azulom.
W roku 646 postanowił również zmienić ustrój państwa tak by lepiej wspierał rozwój. Niestety jak zwykle nie wszystkim się to spodobało i wybuchła ogólna rewolucja. Mirmił przyzwyczajony do bycia wśród ludu osobiście jeździł po miastach by wprowadzić pokój i niestety stało sieto jego zgubą.
W roku 647 król został zasztyletowany w tłumie z którym rozmawiał na ulicy.

Niestety z powodu nagłej śmierci Mirmił V nie pozostawił po sobie żadnego testamentu.
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.