civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Civ4 - Games in Progress / Gry w toku [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=52]
Re: ::: Dzieje Imperium Azuli ::: [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=7047]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=7047#176534]

kasztelan_mirmil 
Mar 11, 2009 at 23:38
Re: ::: Dzieje Imperium Azuli :::

Panowanie Luciusa V Poległego (692 - 744r.)
Czas panowania tego władcy skrywany jest pod mrokiem zapomnienia i niejasności. Wiadomo że na początku jego panowania Azulia kwitła, na uniwersytetach i w Salonach prężnie rozwijała się nauka, a ludzie żyli dostatnio.
Jak doszło do późniejszych wojen już nikt nie jest w stanie rozstrzygnąć prawda utonęła w kłamstwach i propagandzie walczących stron.
Faktem jest, że gdy Lucius V poległ w obronie Rusi Niebieskiej Sytuacja Azulii nie przedstawiała się zbyt dobrze. Trwała wojna z 3 wielkimi mocarstwami ich 3 wasalami. Portugalczycy przejęli wschodnią część Rusi Niebieskiej i nie mysleli wstrzymać pochodu. Na Północy Junte było oblegane przez przeważające siły Etiopczyków, a Św. Cesarstwo Rzymskie i Malijczycy niepokoili Północne i wschodnie granice. Przy czym ci drudzy odzyskali wcześniej stracone swoje tereny. Na Starym Kontynencie jedynie nie było kraju wolnego od wojny. Po naszej stronie walczyli tylko wierni Rosjanie przyjmując na siebie Chińskie ciosy oraz Nasi przyjaciele z Arabii wspomagając nas w wojnie z Portugalią. Gdzieś na zachodzie trwał osobny graniczny konflikt między Babilonem i Mongolią.
Większy spokój Był na Nowym Kontynencie gdzie spokojnie rozwijali się Amerykanie i Zulusi ze swoimi wasalami.
Lucius V poległ, nastał czas nowego władcy.
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.