civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Civ4 - Games in Progress / Gry w toku [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=52]
Re: ::: Dzieje Imperium Azuli ::: [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=7047]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=7047#176737]

kasztelan_mirmil 
Mar 15, 2009 at 23:54
Re: ::: Dzieje Imperium Azuli :::

PANOWANIE MIRMIŁA VI

Wielka Wojna Obronna ? - 755 r.
Mirmił VI był z wykształcenia dyplomatą. Lata krwawej wojny nie dawały mu szans na rozwinięcie skrzydeł w swoim fachu. Jednak nie chcąc zostawać na uboczu wkręcił się do sztabu generalnego gdzie zacząwszy jako młodszy doradca szybko piął się po stopniach kariery. Nie wiadomo dokładnie jakim sposobem został władcą Azulii. Faktem jest że po śmierci Luciusa V Poległego ogłosił się Dyktatorem wprowadzając Państwo Policyjna i Teokrację. Wojsko stanęło po jego stronie, a w tych dniach nikt nie śmiał dyskutować z wojskiem. Zwłaszcza, że zarówno Jute jak i Moskwa były oblężone.


Oblężenie Jute


Oblężenie Moskwy

Spis Armii wykazał, że byliśmy przygotowani do obrony, ale o żadnych kontrataku poważnym kontrataku nie mogło być mowy, zwłaszcza że gro piechoty były to doborowe jednostki... obronne. Zachował się z tych czasów tajny spis wojsk: Kawaleria x 2, katapulta x 2, strzelcy x 44. Dla Mirmiła VI było jasne: wojna w której nie mozna zająć żadnych nowych tereów powinna zakończyć się jak najszybciej. Niestety Etiopczycy za poój żądali Jute, oddanie którego odcięło by całą Ruś Niebieską od reszty kraju. Portugalczycy żądali Moskwy. Pozostawało się bronić i próbować negocjować układy.
Z granicami udało się uzyskać w 745 roku wsparcie od Zulusów, którzy wypowiedzieli wojnę Portugalii. A w roku 752 rozpoczęto akcję wspierania zacofanych technologicznie krajów czym zasilono skarbiec sumą ok. 2000 oraz uzyskano wsparcie dyplomatyczne na świecie.
Pozyskana Suma pozwoliła też na zmiany wewnętrzne. Już w roku objęcia władzy Mirmił zarządził aby głowne badania szły w kierunku Nauk Wojskowych, 4 lata później (748) wstrzymał w wielu miastach pobór do wojska, za to młodych skierował do pracy naukowej by szybciej opracować nowe nauki przydatne dla wojska. Ostatecznie kolejne 4 lata później dzięki uzyskanym pieniądzom cały budżet państw skierowany był do ośrodków naukowych.
Tym czasem wojna trwała. Portugalia ciągle nastawała na Moskwę i strata tego miasta pozostawała już tylko kwestią krótkiego czasu. Natomiast Etiopia po wycofaniu się z oblężenia Jute, gdzie odniosla duże straty, w 752 roku zajęła naszym wasalom Smoleńsk. To był punkt zwrotny w tej wojnie. Chciwe gardła Etiopczyków, którzy właśnie zakosztowali rosyjskich wódek zwróciły się na Moskwę. Udało się zatem wynegocjować pokój z potężnym wrogiem za cenę upadającej Moskwy, jednocześnie skutecznie zabierając ja z przed nosa Portugalii. Tym sposobem zawarliśmy pokój z większością sąsiadów (wcześniej błędnie podano że Św. Cesarstwo Rzymskie było niezależnym krajem) i do obrony została nam tylko jedna (choć rozciągnięta) granica. W tej sytuacji starej prawdy nabrało przysłowie: 'najlepszą obroną jest atak'. Mirmił po ściągnięciu posiłków z innych, chwilowo bezpiecznych granic wykonał szybkie uderzenie i już w 754 roku Wojska Azulii stacjonowały ponownie w Jakucku oraz zajęły Portugalskie Miasto Leiria.


Plany kontrataku na pograniczu Portugalskim

To musiał być szok dla Portugalskiego dowództwa zajętego grabieniem Rosji. Szok na tyle duzy, że już rok później wykonali gest który mógł być początkiem rozmów o pokoju.Wykorzystaliśmy szansę i w roku 755 wojna obronna została zakończona.

[Edited by kasztelan_mirmil on Mar 16, 2009 at 18:01]
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.