civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Civ4 - Games in Progress / Gry w toku [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=52]
Re: ::: Dzieje Imperium Azuli ::: [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=7047]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=7047#179025]

kasztelan_mirmil 
May 02, 2009 at 17:43
Re: ::: Dzieje Imperium Azuli :::

Święty spokój czyli panowanie Mirmiła VII

Nikt nigdy nie udowodnił Mirmiłowi VII, że stał za zamachem na swego poprzednika Vortavora VI Zamordowanego, ale też nikt nie śmiał próbować. To znaczy ktoś tam podobno kiedyś próbował,ale słuch po nim i jego dochodzeniu zaginął. Nie była tez tajemnica treść przysięgi jaką złożył swemu ojcu Mirmił VII, a zawarte w niej słowa muwiły jednoznacznie iż uczyni on wszystko by podtrzymać plan ojca, prowadzenia Azuli ku kulturalnej przyszłości. Tak czy inaczej faktem jest, że Mirmił VII całkowicie zmienił politykę i wojska przyczajone na granicach Portugalskich wróciły do koszarów.

Kontynuacja
Panowanie Mirmiła VII to okres 42 lat względnego spokoju i systematycznych zmian. Historyce nie dzielą tego czasu na mniejsze okresy. Główne wytyczne polityki Azuli na ten okres zostały wyznaczone jeszcze przez ojca panującego władcy czyli przez Mirmiła VI Dyplomatę, a głównym ich punktem było postawienie na rozwój kulturalny.
Na ten okres przypada cezura w rozwoju demograficzny państwa, bowiem spis ludności ogłoszony w 820 roku wykazał przekroczenie liczby 20 milionów obywateli.


Kultura
Zgodnie z zaleceniami Ojca rozwój kulturalny kierowany skoncentrowany był w 3 miastach: Stolicy, Cobre i Elefanti. Już na swej koronacji Mirmił VII mówił od rozprzestrzenianiu w kraju 3 religii: Konfucjanizmu oraz rzucił hasło Katedra Chrześcijańska, Mandir Hinduski i Akademia Konfucjańska we wszystkich miastach kultury. Problemem jednak pozostawał brak 12 miasta pozwalającego na zbudowanie po 3 wspomniane obiekty. Rozważano opcję budowy 12 miasta na wolnych terenach lub kulturalnego przejęcia Luxemburgu [patrz więcej w "Bunty mieszkańców"] jednak żąden z tych planów nie został zrealizowany przed jego śmiercią i pobudowano jedynie po 2 wspomniane obiekty. Problemem było również wprowadzanie Konfucjanizmu na terenach Rusi Niebieskiej gdzie dopiero w latach dwudziestych, po licznych niepowodzeniach udało się zakończyć ten proces.
Przyjęto również strategię "zrównoważonego rozwoju kultury" której założeniem było wyrównanie kultury w 3 miastach kulturalnych i dalszy jej równomierny rozwój tak by osiągnięcie poziomu legendarnego nastąpiło we wszystkich 3 w jak najkrótszym przedziale czasowym (po co drażnić sąsiadów).
Znaczącym krokiem w rozwoju kulturalnym było założenie w Stolicy korporacji "Kreatywne konstrukcje" w roku 833.

Bunty mieszkańców
Choć ten okres historii Azulii obył się bez wojen, nie brakowało zamieszek na tle etnicznym w naszym kraju i u sąsiadów.
U nas w kolejnych latach 822 i 826 wybuchały zamieszki w Leirii wywoływane przez mieszkańców pochodzenia portugalskiego.
Z kolei Azulowie buntowali się dwukrotnie w obecnie Portugalskim Nowogrodzie 819 i 832 oraz aż trzykrotnie w latach819, 826 i 838 w Luxemburgu zamieszkałym w ponad 90% przez naszych braci. Te ostatnie bunty postanowił wspierać Mirmił VII wysyłając pod koniec swojego panowania szpiegów do tego miasta.

Nauka
Po dokończeniu wynajdowania Kolei Żelaznych w 808 roku rozpoczęto prace nad Silnikiem Spalinowym (833 r.) po którym rozpoczęto badania Taśmy Montażowej.
W międzyczasie zakupiono Elektryczność od Hammurabiego oraz kontynuując wsparcie zagraniczne dla Zulusów podarowano im Stal.
Niestety nieprzyjacielscy agenci wykradli nam tajemnicę Nauk Wojskowych.

Polityka międzynarodowa
Sytuacja międzynarodowa w pierwszych latach panowania Mirmiła VII była spokojna. W roku 823 nasz sojusznik Saladyn podpisał kolejny pakt obronny tym razem z Waszyngtonem, niestety nie udało nam się doprowadzić co pakty trójstronnego. Jak sie okazało dekadę później i tak nie miało to znaczenia. Wraz z latami trzydziestymi nowe wojny rozgorzały na świecie. W 833 Amerykanie wraz z wasalami napadli na Mongolię a rok później dziwne przymierze: Babilonia, Portugalia i Arabia zaatakowały Zulusów. Azulia ze względu na swe cele wewnętrzne postanowiła pozostać neutralna. Walki (z wyjątkiem konfliktu Babilońsko-Zuluskiego zakończonego w 845 roku) trwały do śmierci Mirmiła VII.


Mój drogi następco z rodu Vortavorów, wyznaję ci to na łożu śmierci, iż nie stałem za śmiercią twojego poprzednika. Moje prywatne śledztwo w tej sprawie wykazało, że za wszystkim stała siła wyższa.
Proszę cię kontynuuj dzieło mego Ojca i podążaj drogą kultury, staraj się doprowadzić do wyrównania poziomu wzrostu kultury we wszystkich miastach na równego i stałego poziomu, który w satysfakcjonującym czasie doprowadzi nas do chwały, spróbuj środkami pozamilitarnymi przejać Luxemburg by mieć 12 miast potrzebnych do postawienia trzecich katedr rożnych religii.
Nie zapominaj również o wojsku, zwłaszcza wojsku obronnym. Buduj CKMy a po dopracowaniu technologii produkcji taśmowej skieruj swój cały wysiłek na przezbrojenie i unowocześnienie CAŁEJ armii.
Buduj tez tory tworząc siec bezpieczeństwa która zapewniła by nam mobilność armii między wszystkimi miastami. Wzmacniaj też nimi wydajność kopalń tartaków.
Zadbaj o naszą korporację, warto ją rozprzestrzenić po całym kraju, natomiast rozważnie rozprzestrzeniaj ją wśród sąsiadów, szczególnie tych którzy i tak już nas naciskają kulturowo.
I jeszcze jedno. Coraz więcej ludzi żąda emancypacji, ja się jeszcze opierałem,ale obawiam się, że ta fanaberia społeczne może stać się coraz większym problemem wewnętrznym.
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.