civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Civ4 - Games in Progress / Gry w toku [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=52]
Re: ::: Dzieje Imperium Azuli ::: [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=7047]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=7047#184312]

Ziro 
Jul 28, 2009 at 17:11
Re: ::: Dzieje Imperium Azuli :::

Patriotyzm, wielka miłość do kraju - Ziro I obejmuje władzę.


Śmierć Mirmiła VII Kontynuatora szybko obiegła kraj jak i okoliczne państwa. Według aktualnej polityki narodu na tronie Azuli miał zasiąść spadkobierca rodu Vortavora I Odkrywcy. Minął miesiąc, a naród bez władcy stawał się coraz smakowitszym celem dla wrogów. Kolejne dni strachu dla mieszkańców, przy granicy z Cesarstwem widać było aktywność armii sąsiada. Stolica wrzała od obrad rady, a w najmniej oczekiwanym momencie zjawił się Shinichi Ziro; członek szlacheckiej rodziny Zirów i oddany państwu jak i Mirmiłowi VII generał armii. Rada nie widziała lepszego kandydata na przywódce narodu. Mimo wielkiego zaniepokojenia narodu co do wyboru przywódcy, mimo to muszą ulec wyborowi rady, rody Vortavora i Luciusa zaginęły, spadkobierca Mirmiłów jest za młody, by przejąć władzę. Zadowolenie pojawiło się w oczach innych generałów, którzy już rozpoczęli przygotowania wojska do kolejnej wojny, gdzie Azulia odzyska stracone ziemie. Lud poczuł się bezpieczny.


Długi pokój i odbudowa kraju.


Ziro I postanowił sobie cztery cele jakie spełni za swego życia:
- Poprawić stosunki z sąsiadami.
- Wyzwolić Luxemburg.
- Zmodernizowanie armii.
- Stabilizacja państwa.

Nakłady na naukę zostały zmniejszone do 80%, kraj tracił pieniądze przez nie, a było pewne, że bez nich nie uda mu się zmodernizować wojska. Dbał o rozwój kolei w państwie, mimo to wiedział, że za jego życia cały naród nie będzie nimi pokryty, rany wojenne dawały o sobie znać. Niezadowolenia na Rusi Błękitnej i w Jute. w 851 roku Ziro I postanawia wprowadzić Emancypacje. Dwa lata później anarchia się kończy, a pojawia się zadowolenia w miastach. Lata 846-862 należały do udanych, jedynie kradzież Liberalizmu przez wrogich szpiegów zmartwiła przywódce.

846-862 Ważniejsze wydarzenia.
Rok 846 - początek panowania Zira I i zmniejszenie nakładów na naukę z 90% do 80%. Skarbiec się powiększa.
Rok 847 - otwarcie granic z narodem Celtyckim.
Rok 848 - Saladyn oferuje traktat obronny, Ziro I podpisuje się pod nim.


Rok 851 - Niejaki Toynbe kończy swe dzieło: Najbardziej zaawansowane cywilizacje świata. Azulia zajmuję siódme miejsce na liście.

Azulia na liście Toynbe

Rok 852 - Wrodzy szpiedzy wykradają liberalizm.
Rok 853 - Emancypacja ostatecznie zatwierdzona.
Rok 855 - Pałac Apostolski ogłasza głosowanie. Tematem jest Oddanie przez Shakę miasta Philadephia na rzecz Wang Kona. Azulia wstrzymuje się od głosu.
Rok 862 - Saladyn żąda zerwania umów z Celtami. Azulia podporządkowuje się jego woli przez dbanie o własne bezpieczeństwo. Nasi naukowcy odkrywają Taśmę Montażową. Mansa Musa dowiaduje się o tym i proponuje wymianę za medycynę i 205 zł. Ziro I przez epidemię w St. Petersburgu akceptuje tą umowę. Rozpoczyna się kolejna anarchia. Ziro I dalej zmienia reformy kraju.

Rozwój, rozwój i bezpieczeństwo?!Odbudowa armii i jej modernizacja trwa. Naukowcy zaczęli badać artylerię. Szpiedzy wroga znów dają się we znaki opóźniając budowę dział w Elefanti. Narody Zjednoczone rozpoczynają głosowanie na sekretarza generalnego, a Saladyn otrzymuje poparcie Azuli. Rozpoczęła się IV wojna na skalę światową, szczęście sprzyja ludowi Azuli i zostali oszczędzeni braniu w niej udziału. Zostają przyjęte reformy Ochrony Środowiska i Wolności Wyznaniowej. Epidemia mija w St. Petersburgu. Zostaje wdrożony projekt "Biuro Bezpieczeństwa" w każdym mieście Azuli, by zmniejszyć działalność wrogiego wywiadu. W Ferruni narodził się Wielki Szpieg, stawia Scotlandyard. Pracowite lata 863-872.

863-872 Ważniejsze wydarzenia.
Rok 863 - Sabotaż wrogich szpiegów w Elefanti. Produkcja dział przedłużona.
Rok 864 - Głosowanie Narodów Zjednoczonych na Sekretarza Generalnego, głos oddany na Saladyna. IV Wojna na skalę globalną rozpoczęta. Sześć narodów w stanie wojny.
Rok 865 - Przywróceni władzy.
Rok 866 - Projekt "Biuro Bezpieczeństwa" rozpoczęty.
Rok 868 - Wielkie przezbrajanie wojska. Skarbiec pustoszeje.
Rok 869 - Narodziny wielkiego szpiega w Ferruni. Powstaje Scotlandyard. Koniec IV Wojny. Shaka i Baudica stają się wasalami Jana II.


IV Wojna Globalna!


IV wojna trwała w latach 864-869. Zara Yacob i jego wasale zaatakowali Shake i jego wasala Boudice. Na ziemie Azuli nie dotarło zbyt wiele informacji na temat jej przebiegu i jakie miasta padły łupem jakiejś ze stron. Przez krótki czas trwania można sądzić, że granice nie przesunęły się, a Zara Yacob i jego słudzy musieli się wycofać i podpisać pokój przez wasalizacje Shaki i Boudici przez Jana II, króla Portugalii. Jedyną moją nadzieją jest fakt, że Karol Wielki i Mansa Musa stracili wystarczającą ilość wojsk, by nie myśleć o inwazji na naród Azulski.

Ostatnie lata panowania.


Najspokojniejsze lata panowania Zira I. Jedynie szpiedzy wroga zaczęli coraz bardziej nasilać swe sabotaże, ale nie dokonali niebezpiecznych zniszczeń. Blisko śmierci Ziro I zaczął otwarcie oskarżać Święte Cesarstwo Rzymskie o szkody wywołane działaniami szpiegów przed ludem Azuli. Jedynie w 882 roku Hammurabi i Genghis Khan wywołali wojnę między sobą. Lata 873-884 nie miały ważniejszych wydarzeń.

Ziro I umiera!


Rok 885, po 40 latach panowania Ziro I umiera.
Nie spełnił swych celów za życia. Rany z ostatniej wojny powaliły przywódcę. Luxemburg wciąż był we władaniu Cesarstwa, bunty dalej wybuchały na Rusi Błękitnej, a armia nie została do końca zmodernizowana. Sąsiedzi, może choć trochę lepiej mówią o Azulach.

Testament:


Mój następco, skończ modernizować armię oraz rozwiń sieć kolei. Przy granicy z cesarstwem w okolicach Luxemburgu mamy ropę naftową i proszę Cię o rozpoczęcie jej wydobycia.
Lexemburg musi być nasz! Jeśli Cesarstwo nie odda go drogą pokojową wykorzystaj mobilność naszej armii oraz siłę ognia piechoty i armat do podbicia miasta, nasze miasta przed atakiem wzmocnij wystarczająco, by wroga armia nie mogła ich podbić. Uważaj jednak na wrogie samoloty, my jeszcze tej technologii nie mamy, ale sądzę, że sterowce będą miały z nimi wielkie kłopoty jak i siły inwazyjne.
Co do polityki kraju, ja chciałem poprawy relacji z sąsiadami, Tobie zostawiam wolną ręke, byle lud nie cierpiał.
Niech bogowie Cię chronią!


[Edited by Ziro on Jul 28, 2009 at 22:13]
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.