civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Civ4 - Games in Progress / Gry w toku [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=52]
Re: ::: Dzieje Imperium Azuli ::: [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=7047]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=7047#185572]

kasztelan_mirmil 
Sept 13, 2009 at 01:32
Re: ::: Dzieje Imperium Azuli :::


Te słowa piszę ja, Mirmił VIII - dwudziesty władca Azuli. Dwudziesty i najprawdopodobniej ostatni.
Jest noc. Do świtu już tylko kilka godzin a ja nie mogę spać. Przerwali naloty i ostrzał. Pewnie szykują się do szturmu.Więc piszę by uspokoić myśli, czymś zająć umysł na te kilka ostatnich godzin. Mógłbym pomyśleć, że piszę dla potomnych, ale czy będą jacyś potomni ?
Co to będzie za tekst ? Dziennik ? Pamiętnik ? Spowiedź ? Testament...?
Gdy w 885 roku przejmowałem władzę po Ziro I Maszyniście wszyscy byli jeszcze dobrych myśli. Kraj choć lekko zapóźniony wobec najbardziej rozwiniętych sąsiadów, wciąż odgrywał znaczącą rolę na świecie, a militarny sojusz z Arabią wydawał nam się zapewniać bezpieczeństwa na długie lata.Mieliśmy zadziwić świat naszą kulturą, rzucić go na kolana. Poza tym budowaliśmy koleje, został przyjęty plan budowy fabryk. Przyszłość wydawała nam się świetlista. Mimo wojen na świecie ciągle pozostawaliśmy neutralni i jak nam się wydawało bezpieczni dzięki układom i ciągłej modernizowanej Armii. W 897 roku świętowaliśmy nawet unowocześnienie wszystkich jednostek i posiadanie 5 co do siły armii świata. Złudzenia. Choć trzeba przyznać, że równocześnie oznaczało to posiadanie armii 3 razy słabszej niż ta najsilniejsza. Ale wciąż pozostawaliśmy znaczącą siłą. No chyba żeby cały świat się zjednoczył przeciw nam.Skąd mieliśmy wiedzieć, że to nastąpi ?

Ostatnia Wojna
Apokalipsa rozpoczęła się w przeklętym roku 901 kiedy to Etiopia wraz ze swymi wasalami napadła na nasz kraj. A armia składająca się z ponad 70 oddziałów zbliżył się do Rostova. Początkowo wszyscy myśleli, że wszystko zakończy się jedynie kolejnymi stratami terytorialnymi na Rusi Niebieskiej. Wycofaliśmy zatem większość wojska, żeby go niepotrzebnie nie wykrwawiać i wesprzeć obronę ważniejszych miast, np. Jute gdzie w 902 roku rozbito znaczne siły Karola. Jednak po stracie Rostova w 905 nie udało się wynegocjować pokoju, ale rozbicie II Armii Karola w 907 jeszcze budowało morale Armii i społeczeństwa. Kryzys nadszedł rok później, gdy to 17 września nasze niebronione plecy zostały zaatakowane przez Portugalczyków.
Wobec takiego obrotu sprawy i braku szans za rozmowy pokojowe musieliśmy podjąć radykalne decyzje o całkowitym opuszczeniu Rusi Niebieskiej a nawet pozostałych Ziem Zachodnich tz. Jute, pod którym stacjonowała już wielka Armia Etiopii. Jakuck i Leiria padają w 909, a rok później Jute, ale większość Armii udaje się wycofać na ostatnią linię obrony tz. do Cobre, Stolicy i Elefantii. Niestety cały czas nas kraj jest bombardowany za pomocą samolotów i rakiet oraz niszczony silnymi akcjami sabotażowymi.

Ostatnia nadzieja
Chwilową nadzieję daje nam jedynie rok 912 kiedy to na forum ONZ głosowana jest rezolucja nakazująca Etiopii zakończenie działań militarnych - niestety przepada z kretesem. Kolejny rok 913 jest co prawda okresem naszej chwały wynikającej z obrony Elefantii, w której kompletnie niszczymy 21 z 22 atakujących oddziałów Portugalskich, ale to już ostatnia chwała.
Choć potem jeszcze w początkach lat dwudziestych staczamy kilka zwycięskich bitew obronnych pod Stolicą to jednak szeregi atakujących wydają się nie topnieć a jeno odrastać, jak głowy hydrze. Kolejne lata to smutna wyliczanka straconych miast: 915 - St. Petersburg , 924 - Stolica, 925 - Cobre i Nowe Miasto, 931 - Ferumia. Wszędzie krew i zniszczenia.
I tak nadchodzi rok 933 i dzień dzisiejszy i to miasto, Elefantia, nasza ostatnia ostoja.

Ostatnia mapa
Już świta. Na północnym zachodzie Etiopczycy, na południowym wschodzie Portugalczycy. Pewnie zaczną jednocześnie. O! Już zaczęli. Czas na barykady. Trzeba dodać otuchy i morale naszym ostatnim żołnierzom. Niech żyje Azulia !

KONIEC
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.