civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Space Empires V - Wszechświaty równoległe [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=103]
Re: Dukaj i Lem [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=7725]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=7725#221300]

Jabu 
Nov 20, 2010 at 12:08
Re: Dukaj i Lem

Jak dla mnie w Lodzie filozofowanie poszło o krok za daleko, być może to kwestia uwagi i skupienia a ją Lód czytałem głównie w metrze ale w pewnym momencie trudno sie przez to przedzierać. Pomysł, nakreslony swiat fantastyczny, ale częśc filozoficzna wydaje mi się dodana na siłę. tak jakby autor chciał powiedzieć: ja też potrafię. Może się mylę bo poza Lodem i Wrońcem nic Dukaja nie czytałem i może poprostu tak pisze.

Odnosnie Lema, to tylko Lem i Strugaccy są dla mnie tak głęboko przesiąknięci humanizmem wśród autorów SF, że to właściwie przestaje byc sf, czasami to poprostu ksiązka o człowieku, przeniesionym gdzieś tam, aby łatwiej pokazać znane dziś problemy. Czasami naprawdę dostaję myslotoku czytając te ksiązki, hehehe

I jeszce w sprawie Lema, może znane, niewiem, kiedys gdzieś przeczytałem opinie Philipa Dicka, który twierdził, że Lema nie ma. Według niego to banda KGBistów, siedzi i wymysla te historie, bo jeden człowiek nie byłby wstanie tego wszystkiego ogarnąć...
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.