civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Projekt gry - Strategia Kosmiczna 4x [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=113]
Re: Planety [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=8697]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=8697#227839]

PAwleus 
Jan 29, 2011 at 12:51
Re: Planety

Wtedy zobaczysz jak trudno jest stworzyć taką siatkę powiązań, aby była zbalansowana dla każdej możliwości startowej i prawdopodobnie przekonasz się dlaczego wolałbym aby ograniczyć te możliwości, nawet do tego stopnia, żeby startowe grywalne imperia mogły zaczynać tylko na planetach typu ziemskiego - dużo to upraszcza pod kątem tworzenia gry, a jak dowodzą liczne przykłady (choćby wspominana przeze mnie seria o wspomaganiu, z powiewającym sztandarem w postaci "Gwiezdnego Przypływu") wcale nie musi się to wiązać ze zubożeniem świata gry. Nie jestem pewien czy warto np. przeć do możliwości startu na gazowych gigantach w sytuacji gdy nawet wyobrażenie sobie takiego życia jest bardzo trudne (co nie znaczy że niemożliwe - w "Słonecznym Nurku", innym przedstawicielu cyklu o wspomaganiu, Autor, fizyk z zawodu, opisuje kontakt życiem powstałym w Słońcu; cywilizację galaktyczną tworzą jednak tylko rasy z planet typu ziemskiego, gdyż pozostałe istoty są zbyt odmienne).

[Edited by PAwleus on Jan 29, 2011 at 12:51]
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.