civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Projekt gry - Strategia Kosmiczna 4x [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=113]
Re: Podstawy - nazewnictwo (galaktyka, warp, itp.) [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=8712]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=8712#230336]

PAwleus 
Feb 22, 2011 at 18:42
Re: Podstawy - nazewnictwo (galaktyka, warp, itp.)

Widzę że się nie rozumiemy. Tu nie ma co sztucznie powiększać, a wręcz przeciwnie - trzeba to zmniejszyć. Są to planety tylko z systemów z naszego bezpośredniego otoczenia, nawet w tym otoczeniu zdajemy sobie sprawę, że wykryliśmy nieliczne z nich, a to otoczenie jest znikomo małe w porównaniu do ogromu Galaktyki. Chodzi o to że systemów z planetami jest w Galaktyce, z punktu widzenia gry, przerażająco dużo. Przy obecnych możliwościach obliczeniowych gra 4X nie może w sposób zbliżony do realistycznego objąć całej Galaktyki, co nie znaczy że należy porzucić w grze to wrażenie ogromu przestrzeni. Ja uważam że to wrażenie powinno odciskać się na graczach i jest bardzo pożądane, ale gdy próbujesz obecnie w grze objąć całą Galaktykę to wrażenie znika (choć podobno Distant Worlds jest krokiem w dobrym kierunku - jeszcze nie grałem).
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.