civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Projekt gry - Strategia Kosmiczna 4x [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=113]
Re: Rozdział VI - Cuda [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=10188]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=10188#244593]

HidN 
May 02, 2011 at 00:26
Re: Rozdział VI - Cuda

Quote:
Merthen wrote:
Ad 6.1 Cuda wzbudziły pewne kontrowersje więc może rzeczywiście trzeba pomyśleć nad inną nazwą
- Konstrukcje systemowe
- Konstrukcje galaktyczne
- Konstrukcje wszechświatowe

Ad 6.2 jak widać po dodanym materiale ze starego tematu wszyscy myślą w tej materii podobnie
Ad 6.3 Czyli rozumiem ze preferujesz rozwiązanie z Sins of a Solar Empire? Ogólnie się zgadzam jednak powinny istnieć możliwość prowadzenia badań archeologicznych bez kolonizacji planet.

Proponowałbym coś co brzmi klasowo np.
- Superkonstrukcja [Superconstruction] (na cały pojedynczy system)
- Supersystem (na całe imperium lub nawet wszechświat)
- Megasystem (galaktycznie unikalna wersja powyższego, jeśliby takowe miały być w jakiejkolwiek postaci).

Odnośnie samych cudów i ich efektów, pomysł PAwleusa odnośnie bonusu wyłącznie kulturowego bardzo mi się podoba, jak również jego umniejszaniu gdy taki "cud" jest konstruowany u innych. Zdecydowanie jestem za.

Podobnie ma się sprawa z Senatem Galaktycznym który proponuje Cherryson, ale niezupełnie jeśli chodzi o jego unikalność. Już prezentuję pomysł:
Imperium które pierwsze zbuduje senat, decyduje zarazem które imperia do niego zaprosić (domyślnie wszystkie). Senat taki pozwalałby ich członkom na uchwalanie rozporządzeń dających bonusy wszystkim jego uczestnikom (np. dodatkowe korzyści z handlu) lub podobne. Oczywiście każde ustalenie kosztowałoby imperia w egzekucji (stąd też konieczność głosowania).
Ci którzy nie zostali zaproszeni lub zdecydowali się opuścić taki senat z różnych powodów, mogą jednak wybudować swoje własne i zaprosić pozostałych niezrzeszony do niego. Dane imperium nie może jednak zasiadać w więcej niż 1 senacie.
Osoba która pierwsza zbuduje senat (zakładając go w systemie gdzie powstał) ma znacznie niższe lub wręcz darmowe koszty utrzymania jego ustaw.
Zdobycie senatu przez przeciwnika lub inna jego utrata powoduje zarazem zniesienie wszystkich jego ustaleń dopóki nie zostanie odbudowany.

[Edited by HidN on May 02, 2011 at 00:27]tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.