civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Projekt gry - Strategia Kosmiczna 4x [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=113]
Re: Rozdział V - Kolonie [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=10187]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=10187#266056]

Kex 
Oct 09, 2011 at 19:23
Re: Rozdział V - Kolonie

Zastanawiałem się ponownie nad modelem rozwoju kolonii,jednak wszelkie rozważania i tak i tak sprowadzają się do pomysłu podobnego do tego,co proponowałem. Pozostaje mi więc tylko w najbliższym czasie zaproponować praktyczne pokazanie zmodyfikowanego pomysłu.No chyba że ktoś jest w stanie przedstawić lepszy model opierający się na istotnych według mnie założeniach tj.:
- skupienie na surowcach - to właśnie one są najważniejsze z perspektywy "władcy imperium". To swoiste minimum,więcej danych to raczej kłopoty z zarządzaniem w miarę rozwoju.
- duża skala - większy realizm niż przy modelach,w których planeta mieści np 5-30 budowli i jedyna opcja rozbudowy to prosta sekwencja; wybór między taktyką ekspansji lub rozbudowy posiadanych planet
- łatwość zarządzania,podatność na automatyzację - niezbędne jeśli gra ma nie zamęczyć gracza przy sporej licznie kolonii.

Tylko nie wszyscy na raz
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.