civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Space Empires V - Multiplayer [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=102]
Re: PBEM9 - Rasy [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=18823]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=18823#295943]

PAwleus 
Dec 03, 2012 at 20:59
Re: PBEM9 - Rasy

Ja na pewno będę grał niehumanoidalną, choć jeszcze nie wiem dokładnie jaką. A właśnie, Merthenie, opowiadałem jak grałem kiedyś rasą której pierwsze zrozumiałe zawołanie to było Resistance is futile? Mam ochotę zagrać czymś podobnym, ale jeśli już zdradziłem mój sposób gry taką rasą i całą historię z tym związaną to wymyślę coś innego
No to może podam Wam zapowiedź tego co będzie się działo, gdyż, jak za chwilę zobaczycie, w zasadzie możecie to wiedzieć jak tylko opuścicie system macierzysty. Opis jest dokonywany przeze mnie jak zwykle nie z punku widzenia mojej rasy, ale z zewnątrz - jako że widzę tu samych humanoidów (te koty to w gruncie rzeczy też humanoidy ), a większość nawet ludzi, nazwa Yithian pochodzi od ludzi oraz dlatego że tak łatwiej, wybrałem ludzki punkt widzenia.

Biologia:

Znaleziska na niektórych z planet w zbadanej przez nas przestrzeni, pozwalają wysnuć wniosek, że są one pozostałościami po tajemniczej cywilizacji, której członkowie wywodzili się prawdopodobnie z symbiotycznego zespolenia dwóch wielokomórkowych organizmów. W środowisku naukowym toczą się zażarte spory na ten temat, ale przeważający obecnie pogląd, sformułowany na podstawie zbadanych szczątków tych przedziwnych istot, mówi, że w fazie cywilizacji kosmicznej ich ciała składały się głównie z kilkunastu giętkich, obłych wypustek w górnej części i kolczastej chitynowej muszli u podstawy. Nie jest znany sposób ich poruszania się, odżywiania, ani rozmnażania. Z uwagi na to, iż wydaje się, że ich urządzenia były oparte o zaawansowaną technologię organiczną, trudno nawet orzec na pewno co jest wytworem ewolucji biologicznej, a co cywilizacji technicznej. Z wielu nazw, którymi ich obdarzono, najbardziej przyjęło się miano: Yithian.

Społeczeństwo:

Niewiele jest wiadomo o strukturze społecznej Yithian, jednak skupianie się znalezisk na ograniczonych obszarach zdaje się sugerować, że przejawiali oni tendencję do grupowania się na niewielkim terenie. Znaczna część badaczy skłania się ku poglądowi że ich sposób komunikacji odbywał się głównie na poziomie wizualnym, ale dane na ten temat są nadal bardzo skąpe.

Historia:

Nie natrafiono dotychczas na żadne artefakty, które byłby rozpoznane jako jakikolwiek nośnik informacji, używany przez Yithian w fazie ekspansji międzygwiezdnej, więc pewne w ich historii jest tylko, że taka faza istniała. Pojawili się na znanych stanowiskach prawdopodobnie ok 30tys lat temu i ich obecność wydaje się nieprzerwana, aż zniknęli nagle, ok. 20tys. lat temu. Stopień zachowania znalezisk nie pozwala stwierdzić co spowodowało to nagłe odejście, choć 2 obecnie dominujące teorie to zagłada na skutek konfliktu militarnego i przejście fazowe do następnego, trudnego dla nas do wyobrażenia, etapu rozwoju cywilizacyjnego. Czy czeka nas to samo? Czy to nieuniknione że i po naszej wspaniałej cywilizacji zostaną tylko niewiele mówiące szczątki? Być może uda się odpowiedzieć na te i wiele innych pytań, jeśli uda się kiedykolwiek zlokalizować świat macierzysty Yithian - świat jedynych jak dotychczas inteligentnych istot w poznanym kosmosie, poza nami.

Rozpoznane przedstawienia istoty i prawdopodobnie statku kosmicznego:

[Edited by PAwleus on Dec 13, 2012 at 00:22]
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.