civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Civ5 - Ogólne [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=118]
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=19411]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=19411#314448]

bolo99 
Nov 27, 2013 at 08:35
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ!

Nie wiem czy bonus do delegatów ale na pewno ten kto pierwszy odkryje wszystkie civki i Prasę Drukarską, zostaje pierwszym gospodarzem Kongresu więc ma lekką przewagę w głosach na początek.
Każde miasto to 5% większy koszt każdej następnej technologii i ustroju. Na ogół gram na max 4 własne miasta bo często idę w Tradycję, poza tym mój lapek nie radzi sobie z mapami większymi niż zwykła w późniejszych turach. Na mniejszych mapach nawet na mniej (często tylko 2 - stolica idzie w cuda i kulturę, 2 miasto w wojsko), podbite zostawiam jako puppety, chyba że to np. miasto na wybrzeżu w strategicznym miejscu albo w ogóle mój jedyny port to wtedy przyłączam.
Staram się nie zaczynać wojen, zawsze jest ktoś kto mnie zaatakuje, mam swój casus belli i można coś podbić w miarę bezpiecznie. Kary za wojowniczość da się wyrównywać wyzwalając podbite wolne miasta albo miasta innych cywilizacji. A największy plus dostajesz chyba kiedy przywrócisz jakąś cywilizację na mapę - o ile wcześniej żyłeś z nimi dobrze to po wyzwoleniu masz wieczystą przyjaźń, otwarte granice i poparcie w kongresie.

[Edited by bolo99 on Nov 27, 2013 at 08:36]
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.