civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Wojny Narodów [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=227]
Re: Wojny Narodów - zasady i wyniki [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=21244]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=21244#316203]

Fred 
Jan 07, 2014 at 15:06
Re: Wojny Narodów - zasady i wyniki

No witam w końcu. Byłem z lekka zawalony robotą.

Oto nowy podział na grupy, nowy zestaw par i nowe nacje

W rundzie drugiej gramy: Kartaginą, Hiszpanią lub Aztekami.

Kolejną ważną zmianą jest wprowadzenie wpisywania liczby tur również za przegrane pojedynki. Będą one zapisywane na "minus". Ma to na celu zmotywowanie graczy do niepoddawania pojedynków tylko próbę wyciśnięcia jak najlepszego wyniku. Przy równej ilości wygranych pojedynków wyżej będzie gracz, który będzie miał niższą liczbę rozegranych tur. Czyli: wygrywać jak najszybciej, przegrywać jak najwolniej.

Zmianie uległy również nazwy grup. Będą się rozwijały w czasie przebiegu kolejnych rund

Termin 2 rundy do 2 lutego 2014

Oto podsumowanie po 2 tygodniach drugiej rundy.
Jak widać gracie Aztekami lub Kartaginą, z przewagą tej drugiej (3-6).
Nikt jeszcze nie zagrał Hiszpanią A też mogłoby być ciekawie.
Mamy rozegrane 9 spotkań na 36. Trochę wolniej niż to miało miejsce w pierwszej rundzie, ale na razie i tak jest dobrze. Kilka meczy już się rozpoczęło, a ostatnie dwa tygodnie zawsze są "żywsze" w wykonaniu graczy
Podobnie jak w poprzedniej rundzie szybki coorp rozegrał już wszystkie swoje spotkania, wszystkie zakończone zwycięstwem. I jako pierwszy uzyskał awans do wyższej grupy w rundzie 3. Wprowadziliśmy minusowe zaliczanie tur za przegrane mecze, aby można było dokładniej wyłaniać kolejność graczy w przypadku jednakowej ilości zwycięstw. W grupie A4 najdłużej batalię z coorp'em przetrzymał Jadh, dlatego on teraz zajmuje drugą pozycję. Ale każdy, poza coorp'em w tej grupie ma do rozegrania jeszcze po dwa spotkania.

EDIT: 2014-01-24: Nowe uaktualnienie tabeli. Zostało 10 dni do końca 2 rundy i 25 spotkań do rozegrania. Mam nadzieję, że uda się je rozegrać. Deklarujcie w wątkach swoją gotowość do gry.

EDIT: 2014-01-27: Do końca rundy pozostał tydzień. W weekend zakończyły się kolejne 3 rozgrywki. Hegemonia Kartaginy trwa. 10 meczy rozegranych właśnie tą nacją, 4 Aztekami. Hiszpania nadal stoi w odwodzie
Awans w kolejnej rundzie zapewnili już sobie na razie tylko delpietro i coorp. Reszta jeszcze walczy. Patrząc na tabelę, wszyscy jeszcze mają szansę.
Subiektywnie oceniam, że system ujemnego zapisywania tur za przegrane mecze się sprawdza. Bardzo mnie się to podoba
Czekam na wynik meczu thel vs magmax (ponoć trwa). Jeżeli nie będzie to WO dostanie madmax.

Wszelkie komentarze w Wojny Narodów - dyskusja ogólna

Pozdrawiam
Fred

[Edited by Fred on Feb 10, 2014 at 20:59]
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.