civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Wojny Narodów [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=227]
Re: Wojny Narodów - zasady i wyniki [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=21244]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=21244#317481]

Fred 
Feb 10, 2014 at 13:32
Re: Wojny Narodów - zasady i wyniki

Rozpoczynamy 3 rundę turnieju Wojny Narodów.

Przedstawiam Wam nowy podział na grupy, awanse i spadki

W rundzie trzeciej gramy: Brazylią, Arabią i Hunami.

Zmianie uległy również nazwy grup. Będą się rozwijały w czasie przebiegu kolejnych rund

Termin 3 rundy do 9 marca 2014

Termin przedłużony do 17.03.2014 (8:00).

Małe podsumowanko

Oto udało się zakończyć rundę 3 naszego turnieju. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w jego rozwój.
W 3 rundzie było do rozegrania 36 meczy. Do wyboru mieliśmy, Hunów, Brazylię i Arabię. Zdecydowanie wybraliście Brazylię, aż 18 razy, czyli 50%. Drudzy w kolejności byli Hunowie, 5 razy (14%), a na trzecim miejscu Arabia, 2 razy (6%). M4st4h i WoZa rozegrali mecz, ale nie wiem jaką nacją (2%). A co z pozostałymi procentami (50%+14%+6%+2%=72%)? Pozostałe 28% to nierozegrane mecze. Niestety nie udało się rozegrać 10 meczy.
Nikogo nie będziemy tu potępiać ani wytykać. Po prostu, nie udało się. Wiemy, że Civ V to nie Starcraft (siadasz - gryziesz kanapkę - łyk piwa - grasz - gryziesz kanapkę - łyk piwa - spać ), czasami ciężko w naszym zalatanym życiu wykrzesać kilka godzin na grę. No problem. Show must go on. Idziemy dalej.
Teraz ten trudniejszy moment: walk over'y. Zanim je rozdzieliłem to konsultowałem się, żeby wykluczyć stronniczość i mieć drugi głos w sprawie. Muszę tutaj zaznaczyć, że cholera mnie bierze gdy mam się do tego zabrać i nie jest to łatwe. Jeszcze raz przypomnę, czym się kieruję w mej sprawiedliwości. W przypadku nie rozegrania meczu przez graczy, o przyznaniu WO decydują m.in. takie aspekty jak:
- wchodzę na forum i czytam jak gracze wykazywali swoją gotowość do gry;
- nie wystarczy, że jeden gracz napisze np. "będę od 20-go do 30-go...", a drugi: "a mnie pasuje od 15-ej do 20-ej...";
- doszukuję się odpowiedzi graczy między sobą;
- kolejną ważną rzeczą jest: czy gracz stawił się w terminie, który wcześniej ustalono? Np. z postów wynika, że są umówieni na niedzielę wieczór. Dalej pisze jeden z nich (tydzień później), "to kiedy gramy?". Wynika mi z tego, że się umówili, ale jeden lub obaj nie stawili się w miejscu i czasie . Wg mnie powinno być tak, że gracz który był, a nie doczekał się na przeciwnika, powinien pozostawić ślad w postaci posta ("byłem, czekałem do godz....";
- w meczach nierozegranych gdzie widziałem wyraźnie winę jednego z graczy, dawałem WO;
- w meczach gdzie nie byłem w stanie jednoznacznie wskazać winnego lub było jasne brak zainteresowania z obu stron dawałem 0:0;
- ważną też rzeczą jest też to, że jestem na steam właściwie cały czas i obserwuję aktywność poszczególnych graczy. To też jest istotna sprawa;
- jeżeli ktoś ma jakieś zastrzeżenia do mojej decyzji to oczywiście może pisać, postaram się odpowiedzieć. Tymczasem tak zadecydowałem:

Grupa Panzer 1:
Lifaen vs WoZa - WoZa proponował termin. Lifaen odpowiadał, ale nie podawał swoich.
pocozyc vs WoZa - pocozyc był bardziej aktywny. Pierwsze dwa terminy podał bez konkretnej odpowiedzi WoZy. WoZa napisał z propozycję konkretnego terminu dopiero w czasie dodatkowym;
Grypa Artillery 1:
Tutaj sprawa wygląda tak, że Wolfenlane oczekuje przyjścia na świat potomka i nie za bardzo jest z czasem (trzymamy kciuki ), a Jadh był nieobecny przez prawie cały termin podstawowy.
Grupa Artillery 2:
Gurpegi nie rozegrał żadnego meczu, różne problemy (m.in. sprzętowe);
Koperfield84 i MickeyMouse po jednym z Cholernikiem. MickeyMouse swój rozegrał lepiej. On przechodzi wyżej.

Gratuluję wszystkim którym udało się rozegrać wszystkie mecze
Rozpoczynamy czwartą, ostatnią, rundę turnieju Wojny Narodów. Po jej zakończeniu każdy z zawodników będzie sklasyfikowany na konkretnej pozycji. Było to jednym z głównych założeń tego turnieju. Drugim ważnym założeniem było to, aby wszyscy mogli grać do końca

W 4 rundzie gramy Polską, Szoszonami i Chinami. Oj będzie się działo. W rundzie czwartej wystąpią:
XCOM Squad (I): delpietro, coorp, pocozyc, M4st4h;
Panzer (II): Lifaen, WoZa, Seti, ODI;
Infantry (III): Cholernik, MickeyMouse, szisza, leszek1976;
Artillery (IV): Wolfenlane, gurpegi, Koperfield84, Jadh;
Winged Hussar (V): memik, thel, kasztelan_mirmil, Paulek;
Crossbowman (VI): Daniel6550, Bobek, magmax;
Warrior (VII): Fred, Majonez, lukasz33.

W nawiasach podane są poziomy lig. Każda z nich ma swoją nazwę (taki smaczek ). Teraz właściwie najlepiej widać ideę, która mi przyświecała na początku i którą chciałem Wam przedstawić

Tabela czwartej rundy i wątki będą w ciągu dnia.

Wszelkie komentarze w Wojny Narodów - dyskusja ogólna

Pozdrawiam
Fred

[Edited by Fred on Mar 19, 2014 at 09:32]

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.