civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Wojny Narodów [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=227]
Re: delpietro vs pocozyc [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=21842]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=21842#319055]

delpietro 
Mar 23, 2014 at 22:40
Re: delpietro vs pocozyc

Było ciężko.
Hmmm kopalnia Salomona powiadasz A tak się zdziwiłem jak zobaczyłem otwarty honor mimo że byliśmy daleko. Dodajmy do tego Krakatau to wszystkie cuda miałeś w promieniu 10 hexów od stolicy, a na mojej połówce mapy nawet deko rzeki nie miałem. Do tego nie licząc stolicy miejsca na pozostałe miasta marne.
Pójście w tradycje było strzałem w dziesiątkę. Pozostało mi jedynie kokszenie stolicy która jeszcze jako tako się prezentowała. Tradycję zamknąłem przed 50 turą a bonus do produkcji z eksploracji miałem w 65 dzięki czemu mogłem konkurować mimo mniejszej ilości miast.
Szlaki morskie wiadomo że są przegięte i tylko to mnie ratowało. Przy nadmorskiej stolicy warto stawiać pozostałe miasta nad wodą nawet jeśli tereny nie są ciekawe. Ważne żeby były z 2-3 górki, żarełko można podesłać statkiem.
Pocozyc miał lepsze tereny ale za to w głębi lądu więc dlatego korzystał w większości z karawan a ja statków handlowych i to w zasadzie spowodowało że miasta puchły a ja odskoczyłem naukowo. Cel miałem jeden - fregaty. W pewnym momencie Pocozyc przycisnął, popalił luksy, zaatakował Poznań i opóźnił o dobre 5-6 tur nawigację bo od 70 do 80 tylko wojo trzepałem, nie miałem nigdzie warsztatów, targowisk i uniwerków.
Miałem chyba więcej farta niż skilla, gdybyś mocniej przycisnął Poznań do którego dopiero zacząłem drogę robić i posiłki były spóźnione to pewnie bym poddał. Potem to już szybka prosta do fregat. Kasę uzbierałem z Kolosa i Machu a także z Mauzoleum i misjonarza, więc miałem na 5 fregat.Dzięki za emocjonującą grę i powodzenia z M4st4hem

[Edited by delpietro on Mar 24, 2014 at 08:29]
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.