civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Ogólne [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=8]
Re: Smiech to zdrowie! [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=1878]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=1878#321504]

ramzes46 
Jul 14, 2014 at 20:52
Re: Smiech to zdrowie!

Co wolno, a czego nie wolno w UK:
- Nikomu nie wolno pod karą grzywny umierać w gmachu budynku Parlamentu Brytyjskiego.
- Wysyłając list i przyklejając znaczek na kopercie należy znaczek z królową przykleić koroną w górę, nie do góry nogami. Grozi za to oskarżenie o... zdradę stanu.
- W mieście Liverpool prawo do paradowanie topless przysługuje - nie wiadomo dlaczego - jedynie, ekspedientkom w sklepie z tropikalnymi rybkami.
- Przepis pochodzący z czasów Olivera Cromwella mówi, że nie wolno jeść w dniu Bożego Narodzenia słodkich pasztecików. Przepis obowiązuje do dziś, a pochodzi z XVII w.
- Okazuje się, że wszystkie toalety w Szkocji są publiczne, tak można wnioskować z przepisu, który mówi, że musisz wpuścić do domu każdego, kto do ciebie zapuka i powie, że chce skorzystać z toalety.
- Zapis pochodzący z XIX w. mówi, że Angielki mogą oddać mocz będąc w ciąży , gdziekolwiek tylko zechcą. Nawet do... czapki policjanta.
- Angielskiemu królowi należy oddać głowę każdego nieżyjącego wieloryba znalezionego na wybrzeżu Wielkiej Brytanii, ogon należy się królowej.
- Obowiązuje dość enigmatyczny przepis, zakazujący zatajenia przed poborcą podatkowym informacji, których podatnicy... nie chcą mu przekazać. Jednak nie trzeba mówić poborcy tego co według ciebie mógłby wiedzieć.
- W Wielkiej Brytanii łamie prawo ten, kto wejdzie do parlamentu w zbroi. Podobno kara za to jest równie dotkliwa, co śmieszna. Musi być przepędzony przez miasto w pierzu i smole.
- Cóż, biedni Szkoci. Można zabić Szkota w mieście York, ale tylko wtedy, jeżeli ten będzie miał ze sobą łuk i strzałę.
Prawo Wielkiej Brytanii obowiązuje tak długo, dopóki Parlament nie uzna nieważności tego przepisu, wiec jak widać Brytyjczycy muszą być naprawdę powściągliwi, aby nie łamać surowego brytyjskiego prawa.
Myliłby się jednak ten, kto pomyślał o tym, że demokracja służy do eliminacji takich absurdów. Kraj pierwszej na świecie konstytucji, uzurpujący sobie prawo walki o demokrację na całym świecie, również pozostawił sporo absurdalnych zapisów prawa. Przytoczę niektóre z nich.

Więcej: http://interia360.pl/ciekawostki/artykul/prawo-absurdu,68847#utm_source=sg&utm_medium=referral&utm_campaign=yoursinteria&iwa_item=4&iwa_img=1&iwa_hash=29500&iwa_block=yoursinteria
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.