civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Civ5 - Ogólne [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=118]
XIX wiek, a większość mapy niezajęta [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=22689]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=22689#329107]

Magnus 
Oct 04, 2015 at 12:37
XIX wiek, a większość mapy niezajęta

Po latach gry w "czwóreczkę" postanowiłem wypróbować kolejną część. Ściągnąłem więc moda z mapą Ziemi (ogromna), zostawiłem poziom domyślny (książę), podobnie prędkość (zwykła). 22 cywilizacje, 41 państw-miast.

Jest rok 1804, a ja (Szoszoni) nie miałem żadnych wojen - poza jedną, którą sam wypowiedziałem, ale w której przeciwnik (Amerykanie) nie wysłał na mnie ani jednej jednostki. Jakże byłem zaskoczony, gdy w rokowaniach pokojowych mogłem zażądać od niego zawarcia pokoju z... praktycznie z całym światem ().

Trochę mnie to zaskoczyło (co to AI tam wyczynia?), więc uruchomiłem w konsoli odkrycie całej mapy, żeby sprawdzić co tam się dzieje. Wygląda ona tak:No więc... SERIO!? Przypominam - rok 1804 i tyle wolnego miejsca? W Civ4 nie byłoby tam choćby jednego hexa (gdyby były tam hexy :P) i to pewnie już w średniowieczu, a tutaj taka sytuacja?

Pytanie - co jest przyczyną?
Kilka rzeczy przychodzi mi do głowy:
1) niezadowolenie - fakt, że sam musiałem balansować z tym, ale i tak jestem na dobrej drodze, żeby zajmować 1/3 Ameryki Północnej. Czy ten czynnik sprawia problem AI, czy co?
2) charakter władców? Widzę, że takie Maroko prowadziło raczej normalną ekspansję, za to co można powiedzieć o Hunach, którzy poza 2 miastami w swojej startowej lokalizacji, mają jakieś w Chinach? W Civ4, mam wrażenie, niezależnie od charakteru każdy dbał o własny interes (oczywiście w miarę możliwości AI), a tutaj chyba starają się tylko odgrywać charakter?
3) może mapa jest za duża? Czy w takim razie granie w Civ5 na mapach Ziemi traci rację bytu?
4) jeszcze inna przyczyna?

Byłbym wdzięczny za pomoc. W skrócie chodzi mi o to - czy w Civ5 jest w ogóle możliwość rozegrania takiego scenariusza "ziemskiego", jak w Civ4 - i jak należy wtedy poustawiać opcje/władców/etc.

[Edited by Magnus on Oct 04, 2015 at 12:39]
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.