civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Ogólne [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=79]
Re: Aurora, następca Stars! [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=19196]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=19196#334231]

PAwleus 
Feb 05, 2017 at 23:22
Re: Aurora, następca Stars!

2 godziny po zniknięciu kapsuł ratunkowych sygnatury termalne okrętów Proximan zostały wykryte przez boję typu Livingstone na niskiej orbicie Wolf 922-AII, ale miały wyłączone sensory aktywne, więc pozostała ona niezauważoną - odleciały ponownie w kierunku wraku. 10 godzin później dotarł do niego Bushmaster, ale nie znalazłszy żadnych danych na temat rozbitków wyruszył w kierunku Wolf 922-AII, gdzie spodziewano się znaleźć nieprzyjacielską bazę planetarną. Zgodnie z przewidywaniami okazała się ona być podstawową automatyczna stacja nasłuchowa, więc zwiadowczo-kurierski Hermes otrzymał rozkaz powrotu do okrętu zwiadu grawitacyjnego:28 listopada statek odzyskujący w systemie NN 3049 zakończył rozbieranie wraku okrętu Achenar i prócz transnewtonowców pozyskał: 2 wyrzutnie rakietowe wielkości 4 mogące strzelać co 30 s, 3 silniki magnetycznej fuzji 100EP, 1 system kierowania ogniem rakietowym FC134-R94 (czyli o maksymalnym zasięgu 134 mln km dla obiektów o wielkości 94 HS i większych), a także próbki pancerza pozwalające na szybsze opracowanie jego następnej generacji. Wobec wypełnienia przestrzeni towarowej i aby dostarczyć do centrów naukowych zebrane próbki otrzymał on rozkaz powrotu na Ziemię. Na podstawie zebranych danych Acheron został zaklasyfikowany jako okręt rakietowy o maksymalnym zasięgu ognia do 134 mln km, czyli nadal nie wykorzystujący możliwości Warrior Knight, co przy przewadze prędkości pozwalało na jego bezkarny ostrzał z użyciem Sinking Feeling nawet z odległości przekraczającej 160 mln km:24 grudnia zakończyło się rozbieranie wraku bazy orbitalnej Sword of Retribution na orbicie Proximy II i prócz surowców udało się pozyskać: 5 wyrzutni rakietowych rozmiaru 1 mogących strzelać co 10 s, 5 systemów kierowania ogniem rakietowym FC13-R1, 1 ECCM 4 generacji i próbki ECM 4 generacji do dalszej analizy. Dane pokazują, że baza ma znaczące możliwości przeciwrakietowe, ale nie znaleziono śladów sensorów, co może świadczyć o tym, że nie jest przeznaczona do samodzielnego funkcjonowania. Nie znaleziono też żadnych danych o przeciwrakietach, ale system kierowania ogniem ogranicza ich maksymalny zasięg do 13 mln km, co daje czas na wystrzelenie 54x do salwy rakiet Sinking Filing, zakładając, że byłyby one wykryte w tej odległości - obecność tak silnych sensorów aktywnych jest jednak mało prawdopodobna, bo przy znanej technologii Proximan musiałyby mieć one wielkość ponad 35 HS, a jak dotąd nie zaobserwowano, żeby budowali większe niż 10 HS. Bazy te byłyby jednak najprawdopodobniej dużym zagrożeniem dla obecnej generacji myśliwców.

28 grudnia stocznia Kong Enterprises zakończyła złomowanie zdobytych okrętów klasy Pegasus (poprzednio Triumverate). Już od wielu miesięcy trwały dyskusje nad losem silników z tych okrętów - dotychczas były one rozbierane w celu zdobycia wiedzy o ich budowie, ale niedostatki wiedzy w zakresie reaktorów i znikome nakłady na badania w tym kierunku uniemożliwiały wykorzystanie jej dla opracowania następnej generacji napędu. W dodatku, silniki Triumverate były unikalne i żaden inny znany okręt nie był zbudowany w oparciu o nie, a ich testy wywoływały zachwyt parametrami w dowództwie floty, gdyż mimo że były 2x mniejsze, to dawały moc niemal taką jak te zastosowane w niszczycielach, więc w ostatnim okresie zaczęła przeważać opcja wykorzystania ich w budowie okrętów-chimer: prócz komponentów skonstruowanych na Ziemi posiadających też zdobyte na Proximanach. Niedawne doświadczenia z utratą marines podczas operacji abordażu skłaniały do przemyślenia dotychczasowej doktryny i pojawił się pomysł budowy superszybkiego okrętu desantowego. Prace koncepcyjne poszły dwutorowo. Bardziej konserwatywna opcja przewidywała możliwość zaadaptowania okrętów Monsoon Mk2, jednak ostateczny projekt zawierał aż 4 silniki obcych na każdy z nich, a będące wtedy w trakcie złomowania 2 okręty zawierały ich tylko po jednym. Śmielszy projekt brał to pod uwagę i skupił się na opracowaniu miniaturowego desantowca. Efekty przeszły najśmielsze oczekiwania, gdy udało się zaprojektować okręt desantowy wielkości myśliwca, którego przewidywana prędkość maksymalna miała być większa niż rakiet Sinking Feeling! Niezwłocznie podjęto montaż prototypu i przy dużym zaangażowaniu dostępnych środków zaplanowano ukończenie go w ciągu miesiąca:

CODE:
Lightning X class Dropship 500 tons 4 Crew 160.9 BP TCS 9.99 TH 250 EM 0 25025 km/s Armour 1-5 Shields 0-0 Sensors 1/1/0/0 Damage Control Rating 0 PPV 0 Maint Life 4.23 Years MSP 50 AFR 7% IFR 0.1% 1YR 4 5YR 67 Max Repair 125 MSP Intended Deployment Time: 0.1 months Spare Berths 0 Drop Capacity: 1 Company Cargo Handling Multiplier 5 250 EP Magnetic Fusion Drive (1) Power 250 Fuel Use 268.7% Signature 250 Exp 20% Fuel Capacity 5 000 Litres Range 0.7 billion km (7 hours at full power)

(zalety: niesamowita prędkość, brak potrzeby zaangażowania stoczni; wady: załadowanie marines trwa niemal 5 godzin, brak możliwości naprawy silnika jeśli ulegnie uszkodzeniu - właśnie z tego powodu na myśliwcu zwykle jest lepiej mieć kilka małych niż jeden duży silnik. W tym wypadku jednak warto, bo prędkość pozwala na abordaż okrętów o prędkości do 1250 km/s bez żadnych strat marines podczas samego manewru)

Stocznia Kong Enterprises zajęła się następnie naprawą zdobytego Reapera - niestety jej pojemność pozwalała na zajęcie się obiektami do 10 tys ton, więc Deadly Reaper nadal musiał czekać na swoją kolej. W pozostałej przestrzeni rozpoczęła się konstrukcja nowego statku klasy Discovery Mk2, dla zastąpienia niedawno utraconego.

9 stycznia 2048 roku zakończono rozbieranie wraku Fata Obstant, oczyszczając system Proximy Centauri z ostatnich pozostałości po Proximanach.

cdn

[Edited by PAwleus on Feb 05, 2017 at 23:28]tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.