civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Ogólne [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=79]
Re: Aurora, następca Stars! [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=19196]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=19196#334318]

Kex 
Feb 18, 2017 at 18:38
Re: Aurora, następca Stars!

Masz zdecydowanie większe doświadczenie w Aurorze,więc bardzo możliwe,że trafnie definiujesz właściwy czas na masową budowę laboratoriów. Sam będę to musiał jeszcze zweryfikować w swoich grach. Tym bardziej że jak wspominałem,ja skupiałem się na aspekcie rozwojowym. Sadząc po wiki,według której jest opcja przejmowania populacji wroga,zdobywanie tych bardziej ludnych (no dobrze,wiem że to niekoniecznie ludzie) może dostarczać sporo więcej "rąk do pracy" niż jesteśmy w stanie wyciągnąć jedynie skuteczną kolonizacją. Przypuszczam,że z takiego podboju i innych korzyści można uzyskać wiele,więc tym bardziej moje przemyślenia mogą nie być kompletne.
Wiem,że składając parę procentów można sporo uzyskać,ale istotniejsze jest to,że się zgadzamy,że uzyskanie znaczącej przewagi wymaga sporo pracy i że ocieniamy to jako zaletę Aurory.
Jedna brygada z dobrym dowódcą faktycznie wydaje się przemyślanym rozwiązaniem. Ja w jednej grze wygenerowałem sobie ruiny i wyszły one naprawdę solidne. Jedna ekipa w odzyskiwaniu bodajże ok 4tys Abadoned Installation pracowała by za długo. Liczniejsza grupa sporo poprawiła stan kolonii,sporo infrastruktury zostało znalezione,nie trzeba było marnować surowców i zdolności produkcyjnych. Z drugiej strony wydaje mi się,że znalezione przy tym odzyskiwaniu technologie są dopasowane do poziomu gracza,więc rzeczywiście mogłoby się opłacać opóźnić ten proces i dostawać później wyższe poziomy technologii. Choć tu z góry zaznaczę,że nie jestem tego pewien.
W temacie kopalni pozostaje mi się tylko zgodzić,że rzeczywiście wybór typu powinien być uzależniony od stanu kolonii. To,że globalnie wydaje się,że lepiej nie marnować populacji na pracę w zwykłych kopalniach,może przegrać z faktem,że czasem tych innych zadań może zwyczajnie brakować,a tańsza fabryka,a przez to także szybszy rozwój wydobycia,może być nie do pogardzenia.
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.