civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Civ6 - Ogólne [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=258]
Re: Może dział: MODOWANIE ? [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=23141]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=23141#334970]

Zerd 
Apr 19, 2017 at 15:11
Re: Może dział: MODOWANIE ?

Teraz dodam, że aby gra nie biegła zbyt szybko warto do tego dodać jakieś mody wydłużające badania oraz idee. Jeśli ktoś takowych nie ma lub tez mody nie chcą działać co mi się wcześniej zdarzało mam tutaj wspomaganie tego problemu. Otóż trzeba zrobić sobie kopię katalogu: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Sid Meier's Civilization VI\Base\Assets\Gameplay\Data ( to domyślna ścieżka, szukać tam gdzie gra zainstalowana, ostatecznie w razie problemów naprawa gry pobiera pliki więc wielkiego problemu nie będzie). Teraz w tym katalogu są 2 pliki, których mam własne wersje wydłużające nowe odkrycia. Dwie pierwsze epoki nie ruszane bo trzeba dość szybko mieć dostęp do podstawowych spraw. Potem stopniowo każda epoka jest spowolniona na zasadzie 20 - 30 % więc wielkich zmian nie wnoszę ale gra się już dużo spokojniej a tak chyba każdy lubi ?
Jeszcze jedna niewielka zmiana w pliku: GameSpeeds.xml Trzeba w pliku wydłużyć czas gry na prędkości epickiej w ten sposób:
Zamieniamy tutaj 180 na 176. Dokładna lokalizacja:
<Row>
<GameSpeedType>GAMESPEED_MARATHON</GameSpeedType>
<MonthIncrement>1</MonthIncrement>
<TurnsPerIncrement>156</TurnsPerIncrement>
</Row>
<Row>
<GameSpeedType>GAMESPEED_EPIC</GameSpeedType>
<MonthIncrement>300</MonthIncrement>
<TurnsPerIncrement>140</TurnsPerIncrement>
</Row>
<Row>
<GameSpeedType>GAMESPEED_EPIC</GameSpeedType>
<MonthIncrement>176</MonthIncrement>
<TurnsPerIncrement>90</TurnsPerIncrement>
</Row>
<Row>
<GameSpeedType>GAMESPEED_EPIC</GameSpeedType>
<MonthIncrement>120</MonthIncrement>
<TurnsPerIncrement>40</TurnsPerIncrement>
</Row>
Teraz daje to znaczne spowolnienie upływających lat. Może wystarczyła by wartość 178 ale 176 też jest OK. Oczywiście dotyczy to prędkości "epickiej" do każdej innej trzeba samemu pokombinować.
Tutaj pliki do podmiany:
https://megawrzuta.pl/download/50866b9c21e6a1cc1a4ac976ef75a972.html
https://megawrzuta.pl/download/5bfbf81f4b1e9e9300f1c0b590f48fd2.html
Teraz podam link do pliku mapy dzięki czemu bardziej zatwardziali gracze mogą sami ustalić zasady rozgrywki czyli takie sprawy jak poziom trudności (zalecany: imperator) czy prędkość gry. Ja preferuję epicką.
Tutaj link do mapki, która musi znajdować się dokładnie w takim katalogu: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\workshop\content\289070\875681206\Maps ( ścieżka domyślna). Prawdopodobnie można inaczej ale to co napisałem u mnie działa. Do tego jest potrzebny co najmniej 1 mod dostępny z poziomu steam Workhop: Play Your Custom Maps. Jednak daje to możliwość losowania warunków gry czego nie ma w save, który zapodałem we wcześniejszym poście. Niestety aktualnie nie ma możliwości poprawiania mapki ponieważ ostatnio modyfikowałem ją 14 kwietnia i po tej dacie każda próba zmiany powoduje wyjście do pulpitu. Prawdopodobnie patch coś skomplikował.
Wreszcie link:
https://megawrzuta.pl/download/34d71b793bfb0a535ee0ec0020967855.html
Ale żeby wszystko zadziałało to robimy tak:
1. plik mapy wrzucamy do w/w lokacji (inaczej nie będzie widoczny),
2.Uruchamiamy grę, gra jednoosobowa, własna gra i przechodzimy od razu do zaawansowanych, tutaj po prawo i po lewo ma być wszystko ustawione jak na zdjęciu:Tutaj możliwe odstępstwa to szybkość gry i poziom trudności. Wbrew pozorom może to znacznie zmienić zasady gry bo sam tego doświadczyłem ale ogólnie kształt mapy, zasoby, cywilizacje pozostaną bez zmian.
Polecam każdemu taką grę bo jest zupełnie inna od standardowych zasad kiedy to startujemy w złym miejscu bez perspektyw na założenie kilku miast. Tutaj wszystko jest w naszych rękach i za kilka dni pokarzę zrzut ekranu jak bez jednej wojny opanowałem niemal pół tej planety.
W między czasie zaczynam robić mapkę docelową z prawdziwego zdarzenia, którą opublikuję w wielu wersjach tak aby można było zagrać każdą znajdującą się na niej cywilizacją z przekonaniem, że zwyciężymy
Oczywiście jak ktoś ma jakieś sugestie jak powinien wyglądać taki świat i jakie nacje powinny tam się znaleźć to szczerze zachęcam do podzielenia się w tym temacie. Jednak nie ma ani Jadwigi ani Austaralii. Może dadzą kiedyś w promocji to kupię tak jak kupiłem wszystkie cywilizacje w civ 5. Bardziej jednak oczekuję, że zrobią trochę porządku w grze. Same nacje to jest bez liku można pobrać i być może w tym kierunku będę iść. Najpierw zrobię surową mapę taką, której żaden nowy patch nie wypaczy.
Powodzenia w grze!
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.