civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Stellaris [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=259]
Re: Star Trek New Horizons [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=23151]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=23151#335564]

PAwleus 
Oct 07, 2017 at 11:38
Re: Star Trek New Horizons

Zgromadziłem nieco obrazków z gry Borgiem w 1.8 + STNH + Submod + Borg UI - bardzo klimatyczna rozgrywka, ale banalnie łatwa na poziomie trudności normal. Nie polecam jeśli ktoś oczekuje wyzwania, choć mod ma jeszcze w zanadrzu 2 duże eventy, które u mnie jeszcze nie nastąpiły: inwazję Undine (gatunek 8472) oraz coś w rodzaju wojny domowej Borga. Podobno to ostatnie potrafi być wyzwaniem na każdym etapie gry. Od razu jednak uprzedzam, że ta łatwość może być względna, bo znaleźli się tacy na forum, którzy żalili się na to, że gra Borgiem jest trudna - musieli coś robić naprawdę źle, a może po prostu grali na wyższym poziomie trudności.


Tak jak flota Zahl, inne również nie stanowiły dotychczas problemu dla formacji z jaką przystąpiłem do podboju (oczywiście najpierw asymilując wszystkie znane cywilizacje pre-warp w zasięgu Influence). Oprócz 6 fregat patrolowych Borga widać 4 sfery i 1 diament.

Znalazłem sposoby na pozbycie się niemal wszystkich elementów UI, więc obrazki mogą wyglądać znacznie lepiej, co pokazuje poniższa seria:


Tak wygląda wcześniej pokazana planeta Zahlan po jej asymilacji przez Borga:


AI potrafi skontratakować, szczególnie nieukończony starbase (kontratak Nocardian):


ale generalnie jest zbyt bierne mimo posiadania znaczących flot:


Nowa era w geometrii i nie tylko następuje wraz ze zbudowaniem pierwszego sześcianu:

Macierzysta megastruktura Borga wygląda imponująco, szczególnie po jej rozbudowaniu, ale ocena siły bojowej sześcianu może przytłoczyć.

Zmiana jakościowa jest tak duża, że sześcian został wysłany do samotnej asymilacji 3 imperiów złączonych w pakcie obronnym, ale niepewność co do wiarygodności tej oceny spowodowała zaatakowanie wpierw najsłabszego z nich, Hirogeńskich Łowców:Atak na starbase bazy łowieckiej Hirogenów, Yrdur, i nadciągająca odsiecz ich głównych sił.

Ostatnia salwa ze starbase'a:


przed jego spektakularną eksplozją:Starcie z naciągającą flotą także mogło się podobać:

choć zostało zakończone przedwcześnie, gdy Hirogeni uciekli po utracie jednego z ich krążowników.

Na tym obrazku można zobaczyć jak wygląda klimatyczny interfejs Borga:


Borg ma wiele unikalnych i przydatnych tradycji. Jednej z nich, potencjalnie bardzo wartościowej, jeszcze nie wypróbowałem:
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.