civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Stellaris [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=259]
Re: Star Trek New Horizons [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=23151]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=23151#335914]

PAwleus 
Jan 06, 2018 at 16:29
Re: Star Trek New Horizons

Ja zanim jeszcze rozpocznę Dominium (jest tam jeszcze trochę zbyt znaczących bugów), zacząłem grę Ferengimi - bardzo jestem ciekawy jakie zmiany są w ich przypadku w zakresie tradycji i komponetów statków, a gra się nimi znacznie szybciej niż Federacją czy Dominium.

Pierwszy raz zdecydowałem się na rozgrywkę na Very Hard (bo jak kiedyś grałem nimi na Hard to wydawało się to zdecydowanie zbyt łatwe) i jestem ciekawy co przyniesie, choć po 24 latach widzę już że po początkowym bardzo ryzykownym etapie (pierwszy kontakt nastąpił z Breenami, Sheliakami i Cardassianami i od razu stali się oni Rywalami, każdy ze znacznie potężniejszą flotą - na szczęście udało mi się zapobiec nawiązaniu kontaktu między nimi, więc nie mogli porozumieć się do ataku na mnie) będzie chyba z górki, bo mam już terytorium większe niż Federacja (utworzyli ją Tellaryci wraz z 3 pozostałymi członkami założycielami i Denobulanami, więc jest potężniejsza niż zwykle udaje się to AI), jestem z nią w przymierzu obronnym (a ma ona lokalnie zdecydowanie największą flotę) i zaatakowali oni Tamarian (więc chwilowo nie mogą porzucić tego przymierza), a Cardassianie są zajęci podbijaniem Bajoran. Sheliacy i Breenowie są całkowicie izolowani i bez szans na nawiązanie kontaktu z kimkolwiek dopóki nie wypowiedzą mi wojny, a ich floty są tylko niewiele większe, więc atak z ich strony jest mało prawdopodobny (co prawda właśnie straciłem niszczyciela, więc może to ich ośmielić, gdyż to jeszcze ten etap gdy każdy okręt się liczy). Od niedawna jednak Ferengi mają wspólną granicę z Romulanami, dzięki ogromnemu wysiłku kapitałowemu (mimo grania Ferengimi jest to bardziej ograniczający czynnik w ekspansji od Influence), więc trzeba brać pod uwagę zagrożenie także z tej strony.

Nie skończyły się jeszcze możliwości pokojowej ekspansji terytorialnej, ale nadszedł chyna czas na poświęcenie nieco większej uwagi flocie, bo na bardziej zdecydowany rozwój kolonii trzeba będzie zaczekać aż będę mógł łatwiej usuwać blokady z pól, do czego potrzebny mi pierwszy perk Ascension. We flotę śmielej zainwestuję gdy będę miał krążowniki, ale na to nie zanosi się szybko - niszczyciele jak na razie zbyt szybko tracę mimo obstawy z fregat, gdyż wybrałem warianty Support zamiast Engineering w przewidywaniu, że później będą lepsze (ze względu na evasion, ale chyba był to błąd - zwykle wolę Engineering, gdyż we wczesnej grze przeżywalność okrętów ma kluczowe znaczenie).

Jako pierwsze drzewo tradycji wybrałem Frontier i za kilka miesięcy je ukończę - nie znam tych właściwych dla Ferengich (szczególnie Greed), więc nie wiem do końca jakie dają korzyści, ale Frontier wydaje mi się zdecydowanie najsilniejszym otwarciem (mogę się mylić, ale jeśli nie, to powinno być to lepiej zbalansowane), choć z pewnością nie najbardziej klimatycznym (grając na niższym poziomie trudności wybrałbym pewnie Greed ).

Edit: Poniżej widać stan z 2174 roku i podstawę mojej ogólnej strategii w Stellaris, a szczególnie we wczesnej grze na tak dużej mapie jak standardowa w STNH - mnogość statków eksploracyjnych:[Edited by PAwleus on Jan 06, 2018 at 23:28]
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.