civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Stellaris [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=259]
Re: Star Trek New Horizons [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=23151]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=23151#335948]

PAwleus 
Jan 16, 2018 at 17:52
Re: Star Trek New Horizons

W 2176 roku zakończyła się wojna Federacji z Tamarianami. Grand Nagus Rhas, który niedawno objął najzaszczytniejszy urząd Ferengich, zdecydował wykorzystać powojenny chaos wśród Tamarian, aby upokorzyć ich za wieloletnie odmawianie dostępu do swojego terytorium ze szkodą dla międzygwiezdnego handlu. Niedawno unowocześniona flota, pod dowództwem admirała Hoexa, została wysłana po zerwaniu stosunków dyplomatycznych (cytując 57 Zasadę Zaboru "Dobrzy klienci są równie rzadcy jak latinum. Doceniaj ich."), do macierzystego systemu Tamarian, aby wymusić uzyskanie niezbędnych koncesji. Okazało się to znacznie bardziej ryzykownym posunięciem niż się wydawało - nie tylko Tamarianie zdążyli odbudować starbase'a zanim flota dotarła na miejsce, ale Cardassianie ośmieleni podbiciem Bajoran postanowili wykorzystać ten moment do ataku na Trillów, powodując odłożenie planów inwazji na Tamę. Ruch Cardassian był niezrozumiały dla Grand Nagusa: jak można atakować przymierze obronne posiadające w sumie większą flotę niż agresor? Gdzie w tym możliwość zysku?

Z niepokojem wynikającym z niewiedzy, flota została przekierowana do wyzwolenia Bajoran i uczynienia z nich obiecującego rynku. Słabe przygotowanie Cardassian do wojny uwidoczniło się po raz pierwszy po dotarciu na miejsce, gdy okazało się że nie zdążyli oni zbudować starbase'a dla obrony Bajor - admirał Hoex zarechotał radośnie, cytując swoje ulubione rozwinięcie 3 Zasady Zaboru: "Nigdy nie inwestuj więcej niż to konieczne..., ale i nigdy mniej". Zanim jednak doszło do wyzwoleńczej inwazji przybyła flota Cardassian i rozpoczęła się gra manewrów, w której admirał Hoex okazał prawdziwe mistrzostwo - dotąd zwodził przeciwnika wymykając mu się w obrębie systemu, aż przybyli Trillowie, zatrzaskując pułapkę:


(jak widać z porównania liczebności z siłą flot, moja jest znacznie nowocześniejsza, bo nie bez powodu 74 Zasada Zaboru mówi: "Wiedza to zysk")

Admirał Hoex nieco przesadził jednak z tradycyjną ostrożnością Ferengich (czy też jak chcieliby niektórzy - tchórzliwością), co przy zaciekłej odpowiedzi Cardassian, spowodowało, że gdy Ferengi oddawali pierwszą salwę 3 fregaty Trillów były już zniszczone:


Trillowie pokazali, że nie będą dłużni, powodując zagładę jednego z niszczycieli:


Ale tracąc dalsze fregaty:
Pierwsza zniszczona fregata Cardassian została zaliczona Ferengim:


A kolejny niszczyciel zacięcie walczącym Trillom:


Którzy dokonali tego kosztem jeszcze jednej fregaty:


Cardassianie w tym momencie zakończyli Pierwszą Bitwę o Bajor wchodząc awaryjnie w warp i unikając dalszych strat:


Admirał Hoex wykazał się nadzwyczajnym zmysłem unikania ognia nieprzyjaciela, zgodnie z podstawową zasadą sztuki wojennej Ferengich zawartą w 125 Zasadzie Zaboru: "Nie dobijesz targu będąc martwym".


Trillowie utracili 6 fregat i wrócili na Trill odbudować flotę, ale czyż zawierając pakt obronny nie zostali ostrzeżeni w 111 Zasadzie Zaboru "Traktuj innych jak rodzinę: wykorzystuj ich!"?

Tymczasem Ferengi postanowili wykorzystać sprzyjający moment do systematycznego niszczenia placówek granicznych Cardassian. 1.5 roku później floty Ferengich, Trillów i Cardassian spotkały się ponownie w systemie Bajor.

-----------------------------------------------
(w tym momencie przerwałem grę, bo muszę znaleźć trochę czasu, żeby spróbować zmodować trochę frakcje Ferengich - mają spore niedoróbki)
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.