civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Civ6 - Multiplayer [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=264]
Re: Siedmiu nie zawsze wspaniałych [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=23139]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=23139#336174]

Seti 
Apr 14, 2018 at 14:37
Re: Siedmiu nie zawsze wspaniałych

No chyba tak będzie trzeba robić bo rzeczywiście jest zbyt silne: +10 siły to 50% do zadanych obrażeń i tyle samo redukcji otrzymanych obrażeń.
Nie wiem kto te wierzenia balansuje, bo większości to jakiś crap i tylko kilka nadaje się do gry. A znowu z obrońcami wiary to grubo przesadzili. Dziwię się że nikt go nie brał przede mną w kilku grach w których jestem.
Pewnie do zestawu trzeba będzie zbanować też krucjatę. Chociaż ona jest już słabsza bo żeby działała przeciwnik musi stać na polu należącym do przeciwnego miasta. Czyli przy dobrej znajomości mechaniki gry spokojnie można uniknąć problemów przy obronie.

Co do samej wojny w grze to trochę zepsułeś z z tym CSem - miałem o jednego emisariusza mniej, więc w każdej chwili mogłem się pozbyć problemu z przejętymi jednostkami.

No i atak kuszami nie miał szans powodzenia bez generała na tym etapie gry, tym bardziej że ja go mam. Kusznik ma 10 mniej obrony niż ataku, do tego mój generał, czyli już na wstępie 15 siły różnicy, więc na 2 strzały mogę zdejmować każdą Twoją kuszę moimi kusznikami. Wystarczy że będę stał w miejscu i czekał aż podejdziesz. A obrońca wiary jest tylko wisienką na torcie

To czego się bałem to atak samymi rycerzami. To moja ulubiona opcja do ataku: rycerze + generał + wieża oblężnicza. Kusze moim zdaniem są za wolne.

No ale moje tury w tej grze i tak są już policzone, jestem tak zacofany ze wszystkim, że to tylko kwestia czasu jak zostanę podbity.

[Edited by Seti on Apr 14, 2018 at 14:51]
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.