civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Ogólne [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=79]
Re: First Encounters i seria Elite [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=10900]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=10900#336494]

PAwleus 
Jan 06, 2019 at 14:44
Re: First Encounters i seria Elite

Pewnie to wiesz, ale jeśli nie, to może być pomocnych kilka porad (mogą być trochę nieaktualne).

Cobra Cobrze nie równa - zwracasz uwagę na wyposażenie przeciwnika i, szczególnie (bo to łatwiejsze do sprawdzenia), rangę pilota? Piloci AI wysokich rang są znacznie trudniejsi, nie tylko dlatego, że stosują bardziej zaawansowane zagrywki taktyczne (np. lot tyłem), ale i mają bardzo często znacznie lepsze wyposażenie. W dodatku nie chodzi tylko o jakość wyposażenia, ale też o to jak bardzo ich statek jest wrażliwy na Twoją broń (i odwrotnie), bo może mieć np. lustrzane opancerzenie i wtedy Twoje lasery będą bardzo mało skuteczne po przebiciu się przez tarcze energetyczne.

Jeśli wybierasz misje w których masz dolecieć w jakieś konkretne miejsce, to zwróć też uwagę jak daleko jest docelowa stacja - nie musisz przecież zaakceptować misji, która zabierze Ci zbyt dużo czasu w stosunku do przyjemności. Niektóre stacje są tak daleko od miejsc wyjścia z nadprzestrzeni (np. w Alfa Centauri), że leci się znacznie dłużej niż 10 min i może Ci nawet zabraknąć paliwa na dolot. Weź też pod uwagę, że Frame-Drive (chyba tak się nazywa) znacznie zwalnia w pobliżu większych mas, więc mocno zakrzywiona trasa dolotu może zająć znacznie mniej czasu niż ta o najkrótszym dystansie.

Nie tyle ceny statków są wysokie, co nagrody za większość misji zdecydowanie za niskie (a przynajmniej tak było 2 lata temu). Gdy zaczynasz grę jest to tym bardziej zauważalne, że ze względu na niską rangę pilota nie masz jeszcze dostępu do tych bardziej popłatnych. Da się jednak znaleźć sposoby gry przynoszące nawet do 30 mln kredytów/godzinę. Obecnie podobno bardzo popłatne jest górnictwo - wczoraj brat mi mówił, że w ładowni Asp Explorera ma minerały o wartości ok. 100 mln kredytów. Przyznasz chyba, że w takiej sytuacji to już statki nie wydają się drogie.

Cobra Mk3 to jeden z lepszych statków i do tej pory mam jeden egzemplarz zadokowany w mojej głównej bazie - nie pozbywaj się go szybko. Ja z niego przeszedłem od razu na Asp Explorera, który był moim ulubionym statkiem we Frontierze, a w ED również jest bardzo uniwersalny (po odpowiednim wyposażeniu nadaje się świetnie do wszystkiego) i stosunkowo tani. Jeśli wykonywałbyś misje wojskowe dla Imperium, to polecam Imperial Clippera, który staje się dostępny po osiągnięciu (o ile dobrze pamiętam) rangi barona - świetnie nadaje się do misji wszelkiego typu (najmniej do eksploracyjnych).


Mi na tyle dobrze grało się myszką i klawiaturą, że nigdy na poważnie nie myślałem o joysticku (w jakiejś odległej perspektywie myślałem o nim w kontekście ewentualnego zakupu znacznie szybszego graficznie komputera i jakiegoś zestawu 3D typu Oculus Rift, bo wtedy nie widać klawiatury), ale brat mnie wczoraj poinformował, że on się właśnie zdecydował, bo kontroler Xboxa przestał mu wystarczać.
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.