civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Ogólne [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=79]
Re: First Encounters i seria Elite [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=10900]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=10900#336497]

Kex 
Jan 09, 2019 at 17:59
Re: First Encounters i seria Elite

Generalnie wiem, tyle że wiedzieć a stosować w praktyce,to nie to samo ;-)
Przykładowo początkowo chciałem polemizować, że gdy dostanę misję do nieznanego układu,to nie wiem, jak daleko jest stacja, po czym sam patrzę nieco niżej i ... no pisze jak byk. Poza tym niestety czasem zdarza mi się stracić orientację, przez co tracę czas wpadając w jakieś pole grawitacyjne.
Walkę z piratami odpuściłem sobie - za duże ryzyko w stosunku do zysku. Bez problemu to tłukę najwyżej takich piratów z misji za ok. 150k . Taki za 300k okazał się dla mnie za twardy. Poza tym próbowałem też polowania na "wanted" w okolicach boi czy ryzykownych stref górniczych, ale to też niekoniecznie się opłaca. W takiej strefie spotkałem na przykład zbyt twardego przeciwnika, ja go chciałem zostawić, on otworzył ogień. Zwiałem z 40% pancerza. Dlatego zająłem się misjami transportowymi. Tutaj dość często trafiają się kursy za 300-400k. Raz trafiłem na misję za 1,6m, co prawa wymagała 2 kursów,ale dałem radę. I bez stresu. Przy tych misjach walczyłem tylko,gdy chciałem, atakowały mnie statki typu sidewinder czy eagle oczywiście bez jakiś super wyposażeń czy zdolności pilota,więc to była szybka egzekucja. Obecnie mam odłożone ponad 11m, spokojnie starczy na ASPa z wyposażeniem do miningu. Trzeba spróbować tej aktywności.

Górnictwo wciąż czeka w kolejce. ASPa już mam, tyle że na razie go przystosowałem do dalszych wycieczek - (fuel scoop, skanery). I takową wykonałem w celu zdobycia z Pleiades meta-alloy. Obecnie właśnie wracam do Felicity Farseer - będzie moim pierwszym odblokowanym inżynierem. Na koncie słabo tylko jakieś 3m, ale przy okazji się nieco odkuję sprzedając dane kartograficzne, tym bardziej gdy w końcu załapałem,o co chodzi w skanowaniu układów. Na kolejną wycieczkę łazikiem jednak szybko się nie wybiorę, strasznie topornie mi się tym jeździ,wolę latanie.

W chwili obecnej mam odblokowanych 4 inżynierów, nieco gorzej jest z "rzeczami" potrzebnymi do ich ulepszeń. Przyznam jednak, że sam do końca nie wiem, czym w tej grze się zająć.
Bezpośrednio po Farseer wróciłem do Cobry i nią polatałem sobie bez większego celu. A to kolejny inżynier, a to latanie po układach ich skanowanie i zbieranie fantów z Degraded Emission z układów Anarchy. Potem dopakowałem sobie Cobrę do walki i polatałem trochę bardziej bojowo. W sumie stwierdziłem, że miejsca wydobycia z dostępnymi siłami porządkowymi, to całkiem miłe miejsce. Bez stresu przyłączałem się do ich walk a potem zbierałem fanty i nagrody. Ale i tak moja randa bojowa jest najsłabsza. Przoduje eksploracja,choć wcale tak daleko nie latałem.
Aha, w temacie walki - zastanawiałem się nad innym statkiem,ale finalnie zdecydowałem się zostać przy Cobrze. Może nie jest to statek idealny do tego,ale dla mnie jej uniwersalność jest użyteczna. Jakoś te mniejsze kruszynki zdatne tylko do walki, za to mające problem,by
gdziekolwiek polecieć, nie przekonują mnie. Zresztą ta aktywność moją ulubioną nie będzie, raczej tylko kiedyś postaram się o zdobycie ciekawszej rangi i tyle. A to mogę zrobić wybierając bezpieczniejsze walki,czyli z daleka od zadań typu rozbij cały gang czy walk z innymi graczami.
Obecnie znów latam ASpem, trochę się pobawiłem w zbieranie danych z punktów skoków. W sumie to wciąż nie do końca mam koncepcję, jak najefektywniej pozbierać sobie wszystko to,co mi będzie potrzebne do inżynierów. Z drugiej strony ... czy mi się gdzieś śpieszy? Raz jakieś skanowanie, raz jakaś misja transportowa, raz zbieranie "zabawek" i nuda mi chyba nie grozi.
No i mining wciąż czeka ...

[Edited by Kex on Jan 17, 2019 at 10:49]
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.