civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Ogólne [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=79]
Re: First Encounters i seria Elite [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=10900]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=10900#336505]

Kex 
Jan 26, 2019 at 08:11
Re: First Encounters i seria Elite

Community Goal to atrakcja na później.
Na razie skosztowałem wreszcie miningu. Tylko w wersji klasycznej tj. mining lasery. Hmm, odczucia trochę mieszane. Gdy w końcu znalazłem odpowiednie miejsce, to i tak zabawa nieco wkurzająca,bo jakoś niespecjalnie chciał mi wypadać czysty Painit ;-) Najgorsze jednak było po zawiezieniu tego na sprzedaż. Dostałem z 1m z tego Painitu i jeszcze coś tam za tańsze minerały. Za to na stacji czekała na mnie misja transportowa,a właściwie 2 do tego samego układu za 2m i 700k. Minusem była odległość 130 ls,ale co to dla ASPa i konieczność zawiezienia tego w 2 ratach. Jedna podróż ekonomiczna, ze skanowaniem układów (o ile nikt mi nie przeszkadzał) i potem już szybka. W układzie docelowym kolejna misja transportowa w ramach układu. W efekcie po skończeniu zlecenia byłem bogatszy o ponad 5m. Kolejna misja, też konieczne 2 przeloty,ale tu już normalne,a 2,5m piechotą nie chodzi. Śmiać mi się chciało, jak mi do tej misji chcieli dorzucić 135k za każdego atakującego mnie "przeszkadzacza". Musiałbym być szalony,by z pełną ładownią statkiem z zamontowanymi laserami górniczymi, tak ryzykować.
Niestety po tych misjach super okazje gdzieś wyparowały, więc znów nie wiem, czym się zająć. Może spróbuję górnictwa "głębinowego", ponoć obecnie sporo bardziej opłacalne. Tylko że ... jednak do górnictwa taki ASP jest trochę ciasny. Fakt, że jeszcze dałoby się go lepiej dostosować, wciąż latam takim "mieszanym", jeśli chodzi o wyposażenie.
Zastanawiam się nad kolejnymi statkami, tak by podzielić je funkcyjnie. Myślę o dalekozasięgowej eksploracji - tylko czy do tego dostosować obecnego ASPa czy może kupić sobie Diamondback Explorera (lepszy skok i chłodzenie,a jednak tańszy). Przy drugiej opcji obecnego Aspa mógłbym bardziej górniczo dostosować. A może jednak do górnictwa coś lepszego? Kusi mnie też Alliance Cheftain, nim ponoć można już rozejrzeć się za Thargoidami. Ja jak na razie 2 razy ASpem przeleciałem tuż obok nich (znaczy wyskok, dopalacze i za chwilę znów w nadprzestrzeń). Wiem, że polecałeś Imperial Clippera, ale do niego zdecydowanie brakuje mi reputacji. A może nad tą reputacja najpierw popracować? Generalnie do zagospodarowania mam ponad 40m, wiem,na Anacondę braknie,ale jest to chyba kasa,która pozwoli poznać nowe modele.
Swoją drogą - skoro twierdzisz,że nie latałeś dalej, to te rekordy parametrów astronomicznych tym bardziej się nieźle prezentują. Tyle że ... jakiś inżynier pojawił mi się w układzie oddalonym o 22tys ls, a to już krótkim zasięgiem trudno nazwać.

Zrobiłem jeszcze 2 testy dotyczące klasycznego wydobycia. W pierwszym przypadku wziąłem ze sobą 10 limpetów,w drugim 15 (przy magazynie 32). Wydobyte minerały sprzedałem za ok 2m, pewnie dałoby się lepiej, jakby chciało mi się szukać stacji z lepszymi cenami. Zdecydowanie pierwsza ilość była wygodniejsza,w drugim przypadku musiałem kombinować,co zostawić w ładowni.

[Edited by Kex on Jan 27, 2019 at 08:06]
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.