civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Ogólne [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=79]
Re: First Encounters i seria Elite [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=10900]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=10900#336506]

PAwleus 
Jan 27, 2019 at 14:02
Re: First Encounters i seria Elite

Ja grałem, gdy jeszcze nie było inżynierów, ale jestem niemal pewny, że Asp Explorer może mieć większy zasięg skoku niż Diamondback Explorer. Z tego co brat mi powiedział, w łatce z początku grudnia wprowadzili statek, który można skonfigurować jako jeszcze lepszy w eksploracji - Krait Phantom. Może być warty rozważenia ze względu na większą od Aspa przestrzeń do wykorzystania wewnątrz. Jest teraz inicjatywa eksploracyjna organizowana przez graczy - Distant Worlds 2 Expedition - i, jak właśnie sprawdziłem (ponad 13 tys graczy bierze w niej udział!), średni zasięg skoku jaki mają gracze używający Krait Phantoma (55.87 ly) troszeczkę tylko ustępuje mającym Anacondy (56.09 ly) - statystyki tam obecne nie potwierdzają mojego wrażenia o wyższości Asp Explorera nad Diamondback Explorerem pod względem długości skoku, ale są to tylko średnie, a nie maksymalne wartości.

Asp do górnictwa za ciasny? Brat mi pokazywał niedawno swoją największą transakcję sprzedaży towarów zrealizowaną w ED, 180 mln kredytów, dokonaną właśnie przy pomocy Aspa skonfigurowanego pod górnictwo. Mówił, że w jakiś sposób (nie bardzo zrozumiałem o co mu chodzi) możliwość zamontowania na Aspie dużej ilości laserów górniczych jest pomocna.

Jeśli chodzi o rekordy w parametrach obiektów astronomicznych, to do ich znajdowania nie trzeba było daleko latać - trzeba było tylko dużo eksplorować, zwracać uwagę na odpowiednie szczegóły i robić zdjęcia, żeby udowodnić znaleziska. Ta inicjatywa upadła, gdy FD wprowadził ok. 2.5 roku temu duże zmiany w Galaktyce, co spowodowało, że znaleziska stały się z znacznej części nieaktualne. O ile dobrze pamiętam, zniechęcenie tym spowodowane zbiegło się z zaginięciem statku z prezydentem Federacji i gorączką rozwiązywania tej zagadki w połączeniu z badaniem Nieznanych Obiektów, co chyba ostatecznie oderwało graczy od systematycznego poszukiwania rekordów. Nie wiem czy ktoś się tym teraz jeszcze zajmuje.

Ja, prócz rekordów astronomicznych, specjalizowałem się w znajdowaniu ziemiopodobnych planet, co wtedy miało największy sens blisko "bańki", jako pomoc w jej rozrastaniu się.
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.