civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Ogólne [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=79]
Re: First Encounters i seria Elite [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=10900]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=10900#336507]

Kex 
Jan 28, 2019 at 16:41
Re: First Encounters i seria Elite

W temacie zasięgów sprzeczać się nie będę,bo sam nie wiem,jakie wartości są właściwe. Według wiki najlepszy maksymalny skok w wersji niezmodowanej ma Diamondback Explorer - 41,61, następnie Anaconda - 41,45, ASP Explorer - 38,19, Krait Phantom - 34,79 Inne źródła jednak potrafią podawać inne wartości. Istotne jest kto co uzna za niezbędne na danym statku, opcji odciążania trochę jest. Z tego co wyczytałem, większość ludzi uważa,że wybór określonego statku to kwestia gustu, sam zasięg skoku ma mniejsze znaczenie. ASP skacze krócej,ale za to ma możliwość szybciej uzupełniać paliwo,więc tempo eksploracji może mieć szybsze.
W moim przypadku dylemat wynika raczej z tego, czy lepiej będzie "przezbroić" ASPa, którego już mam,czy zainwestować w tańszy statek, który będzie tylko do tego służył. Wbrew pozorom posiadanie niekoniecznie cenę obniży wystarczająco, bo widziałem buildy Aspa pod eksplorację,w których to Fuel Scoop był wart kilka razy więcej niż statek.
Ten dylemat jednak rozstrzygnę później, na razie w dalszą trasę się nie wybieram. Przyczyna jest prozaiczna - w obecnej wersji mam jakiś bug, który powoduje,że po przeskanowaniu planety dostaję ze 20 razy komunikat o całkowitym przeskanowaniu układu. Irytujące było,gdy tak przeskanowałem planetę,na której zgodnie z misją miałem wylądować i docelowa stacja mi wyparowała (musiałem zrestartować grę). Dlatego eksplorację na razie zostawiam, przesiadłem się do Cobry i popracuję trochę nad reputacją. Z ciekawostek jednak dodam,że ... przy ostatnim sprzedawaniu danych kartograficznych zaliczyło mi skan jednej z planet jako pierwszy. Byłem zaskoczony,bo naprawdę nigdzie specjalnie nie latałem,ot ... jakiś przypadkowy skan na trasie.
Mój ASP ma obecnie ładowność 32 (wiem,tragicznie mało jak na górnika) teoretycznie da się ją rozszerzyć do 128 (w praktyce pewnie mniej,bo jednak mining bez rafinerii nie przejdzie). Sprzedaż w ASpie za 180mln? To co on tam miał w ładowni? Painit ma średnią cenę ok 40 tys kredytów, najdroższy minerał to ponoć Alexandrite ze średnią ceną 270tys kredytów. Sprzedaż za 180 mln rzeczy z ASPa to i tak wychodzi ponad 1,5mln za sztukę? Są aż takie przebitki cen w ED?

Praca nad reputacją jest nieco nużąca. Powoli jednak zbliżam się do poziomu potrzebnego do kupna Imperial Clippera. Rangi wbijam zwykła grą, bez korzystania z polecanych sposobów,w których kombinuje się by za jednym kursem załatwiać i 20 misji kurierskich. Na koncie jakieś 125 mln, sporo z tego to zysk za skanowanie wybranych planet, tu też bez specjalnego szukania, po prostu, jak mnie skierowało do układu z bliskimi planetami ziemiopodobnymi czy wodnymi to skanowałem. Planetę przy stacji zwykle też przy okazji.
Nie wiem,czy to wypada,ale myślałem żeby na początek z tego Clippera zrobić górnika.

Jestem po pierwszych testach Clippera w roli Deep Core Mining. Bałem się,że tak duży statek może mieć problemy wśród asteroidów,ale radzi sobie bezproblemowo. Najbardziej udany był pierwszy wypad,choć zdecydowanie wziąłem za mało Limpetów. Ale i tak udało mi się rozwalić 3 skały i wrócić z ok 20 Alexandritami - sprzedane 400k za sztukę (cena bazowa 270k) plus trochę tańszych znalezisk i 7m wpadło. Drugi kurs był gorszy, jakoś miałem pecha i nie potrafiłem znaleźć właściwych asteroidów. Trzeba to jeszcze podszlifować. Przyznam jednak,że górnictwo mojego szału nie wzbudza - wydaje mi się,że sprawniej i prościej się zarabia na "eksploracji przy okazji".
Aha,co do sprzedaży minerałów za 180m - z tego co gdzieś wyczytałem,to jakiś czas temu faktycznie zdarzały się tak duże przebitki cen. Obecnie ponoć jest to poprawione.

[Edited by Kex on Feb 08, 2019 at 15:07]

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.