civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Stellaris [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=259]
Re: Dzienniki Deweloperów [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=22970]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=22970#336508]

Farin 
Jan 30, 2019 at 19:20
Re: Dzienniki Deweloperów

Sektorowe Ai nie było wybitne ale nie przesadzajmy o jej kiepskości - jak zostawiłeś aby skupiało się na minerałach to miałeś pewność, że tak robiło.
Teraz nie można mu ufać bo zależności pomiędzy różnymi zasobami jest większa, co powoduje, że gra się ciekawiej ale też Ai kompletnie sobie nie radzi i łatwo może ci sp****zielić gospodarkę...
Kompletnie skopane jest to że już nie możesz sam ustawiać jaki system ma należeć do jakiego sektora. Co z tego, że dana planeta będzie nadawać się idealnie do produkcji energii jak parę innych już nie. Ciężej jest specjalizować. Już przemilczę takie kwiatki jak sektor tylko z jednym systemem. Dodam jeszcze, że etep przejściowy nie powinien mieć miejsca - albo robią coś od a do z albo nie. Znowu wprowadzą zmianę jednego systemu i spaprają to co już działało.

Tylko to nie problem stylu. Ja lubię grać na różne sposoby. Dzięki temu wkurzam się kiedy pojawia się błąd z podbitymi planetami(jeśli zrobisz to jako Devouring swarm, to musisz się wycofać z planety kompletnie i ponownie wysłać tam kolonizatora :P ).
Tak samo, wkurzam się kiedy scrypty odpowiedzialne za:
Pierwszy: rozmieszczenie linii pomiędzy gwiazdami
Drugi: Odpowiedzialny aby niedaleko od twojej stolicy były dwie gwarantowane planety dostosowane do twojego gatunku.
Działają niezależnie i zdarzyła się sytuacja gdzie jedną miałem dwa skoki od siebie, a drugą 19!
Wypatrzyłem sporo błędów sam i kiedy czytam sobie forum i tego typu błędy są zgłaszane przez innych ludzi to raczej nie mam zbyt wielu wątpliwości co do prawdziwości :P

Wspominałem już, że dzięki nowemu systemowi populacji opłaca się zasiedlać planety, które dla naszego gatunku są na czerwono ? Od prawie samego początku ?
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.