civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Civ6 - Ogólne [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=258]
Re: SID MEIER'S Civilization VI: Gathering Storm - nadchodzi drugie duże rozszerzenie [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=23280]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=23280#336519]

Rixi 
Feb 19, 2019 at 23:11
Re: SID MEIER'S Civilization VI: Gathering Storm - nadchodzi drugie duże rozszerzenie

Przeszedłem moją pierwszą rozgrywkę na prędkości epickiej ze wszystkimi nowymi Civkami na mapie Kontynentalnej, ostatecznie zwyciężyłem Dyplomatycznie.

Gra jest świetna, na prawdę świetna!

Urozmaicone tereny jak już wspomniał saboteur, nadają nowego smaku rozgrywce, lepiej generowane tereny - jak dla mnie fajniejsze niż poprzednio - no i oczywiście wulkany, potopy dające ekstra bonusy na polach tuż obok oraz też niszczycielskie ich odpowiedniki zabijające populację ludzi w miastach, jednostki, czy niszczące dzielnice.
W menu jest opcja dająca możliwości zwiększenia obszaru zniszczenia np. podczas erupcji wulkanu z podstawowego 1 hexa w około do 2 hexów od wulkanu. Same erupcje wulkanu są podzielone na kilka etapów... najpierw wulkan się budzi, następnie może eksplodować w kilku wariantach np. "Katastrofalna Erupcja", "Najpotężniejsza w dziejach ludzkości Erupcja" lub też "Mała Erupcja" itd. jest tego jeszcze trochę.

Kongres Światowy - ekstra, ale...
Kongres daje duże możliwości ale podczas mojej rozgrywki muszę skrytykować trochę AI za to, że nie przeszkodził, a nawet nie próbował przeszkodzić mi w zwycięstwie Dyplomatycznym. Tak, miałem z 4 graczami przyjaźń, sojusz ale z jednym toczyłem wojnę lub też byłem przez niego potępionym. Gracz AI "Sulejman" na dodatek miał drugie co do wielkości państwo i ogromne ilości pkt. dyplomatycznych które spokojnie mogły mi przeszkodzić z tym zwycięstwie. Jednak wygrałem bez problemu. Sam kongres zawiera rezolucję która głosi "zmniejsz o punkt poziom zwycięstwa dyplomatycznego danego gracza", proste i wystarczy dać parę głosów abym już miał problem... ale nie! Dali mi wygrać! No dobrze, może na serio byłem taki fajny albo mieli mnie już dość w tej grze. :P

Wszystkie Surowce Strategiczne... o ja, ale to jest EKSTRA... do teraz się nie mogę nadziwić jaka to rewolucja nastąpiła pod tym względem, są od teraz tak bardzo potrzebne, że na mapie dużej brakowało mi ich zawsze! Zawsze chciałem więcej!
Największy suprise mnie spotkał gdy toczyłem wojnę z jednym z graczy i wycofałem się ulepszyć wojowników na zbrojnych. Wiec cofam się, trochę obrywam od nieprzyjaciela no ale udaję się wycofać i wejść na swoje granice, szczęśliwy patrze na budżet i stwierdzam dam radę! No to ulepszam i klikam a tu informacja... brak żelaza! Yyyy, że coo?! No faktycznie, żelazo miałem ale nie ulepszone i nie wydobywane. Szybko lecę budowniczym na pole z żelazem, ulepszam i szczęśliwy, że już mogę ulepszyć klikam i bummm... nadal nic!
Okazało się, że to żelazo zbiera się 2 na turę a potrzeba 30 na ulepszenie jednej jednostki! o_0 Szok!
Mam nadzieję, że uzmysłowiłem wam teraz jak ważne jest szybkie zdobycie oraz wydobycie danego surowca! Bez tego leżymy i kwiczymy! EKSTRA sprawa!

Natomiast w późniejszych epokach gdzie poprzednio można było wyprodukować "miliony" okrętów to teraz miałem ledwo jeden podwodny atomowy, 1 samolot myśliwski i 4 niszczyciele no i drżałem o to aby nie zabrakło aluminium i uranu! Uranu w szczególności no bo elektrownie atomowe miałem a chciałem też mieć broń atomową! Kombinacji jest co niemiara! LOVE IT!

Jeszcze smaczek na koniec, o widzę uran, będzie kolejny okręt podwodny... bummm... uran na wybrzeżu był a poziom oceanów się podniósł i uran przepadł! :/

Fajne jest to, że jak mamy ropę na lądzie np. na wyspie i ono się zatopi to nadal można postawić platformę wiertniczą! Ekstra pomyślane!

Można by tu pisać jeszcze całe epopeje co się działo w mojej rozgrywce i jakie miałem niespodzianki i kłopoty, jakie wzloty i prawie upadki... ale lecę spać!
Dodatek mi się bardzo podoba i jak ktoś się jeszcze zastanawia to mówię Ci - KUP albo poczekaj i KUP tańszy! Zależy od twojego nastawienia i finansów!
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.