civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Stellaris [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=259]
Re: Star Trek New Horizons [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=23151]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=23151#336523]

PAwleus 
Mar 04, 2019 at 16:28
Re: Star Trek New Horizons

Na razie niestety jest jeszcze za dużo bugów i AI za kiepskie (już nie mówiąc o słabiutkich flotach nawet na Grand Admiral, AI wydaje się nawet nie potrafić zrekrutować liderów i jak wymrą początkowi to zostaje beż żadnego), żeby zrobić AAR, ale pograłem, żeby zapoznać się z podstawowymi nowościami i muszę powiedzieć, że generalnie gra się znacznie, znacznie lepiej każdym z imperiów, które wypróbowałem, tzn. Federacją, Klingonami i Romulanami. Udało im się dopasować mechaniki tak dobrze, że 2.2 wydaje się stworzona do STNH, a nie odwrotnie . Planety są teraz o wiele bardziej interesujące i warto przyjrzeć się każdej pod kątem ich właściwości, a decyzje o specjalizacji stały się bardziej satysfakcjonujące (oczywiście i niestety dla zaawansowanej gry, bez użycia sektorowego AI).

System archetypów okrętów dopiero teraz wypróbowałem i muszę powiedzieć, że nie zawiodłem się w oczekiwaniach - jest po prostu wspaniały!

Dodali także nowe typy eventów związanych z koloniami, które pojawiają się chyba losowo: widziałem Distress Call i Plague, a słyszałem jeszcze o związanych z przemytem psychotropów.

Gra Federacją znacznie zyskała na klimacie dzięki migracji z 2.2 (która jak już mówiłem nadal pozostawia dużo do życzenia) i gracz w momencie jej uformowania uzyskuje tylko kontrolę nad mrowiem kolonii z minimalną populacją oraz ogromnymi problemami z ich utrzymaniem, przekładające się na przejściowe załamanie ekonomiczne - wspaniale tu widać różnicę pomiędzy planetą macierzystą a kolonią (a populacja wzrasta bardzo powoli, nawet mimo mrowia traktatów migracyjnych).

Bardzo mi się podoba mechanika rywalizujących ze sobą frakcji Klingonów (przydzielanie im terytoriów, przymierza, lokalne walki flot frakcyjnych, a także wykorzystanie tych flot w wojnach z innymi imperiami) - pokazuje to jaki potencjał mają frakcje w Stellaris i jak bardzo jest on obecnie niewykorzystany.

Dopiero w trzeciej grze, Romulanami, zauważyłem zupełnie nową mechanikę o jakiej nawet nie słyszałem (nie jest związana z Romulanami): Interspecies Medical Exchange - możecie sobie tylko wyobrazić ile radości daje mi wynajdywanie tego typu perełek chociaż mechanika IME chyba jest bardzo prosta i polega na przekazywaniu do IME własnych naukowców-lekarzy w zamian za porcję Influence, tym większą im mają więcej doświadczenia).
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.