civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Civ6 - Ogólne [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=258]
Re: Może dział: MODOWANIE ? [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=23141]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=23141#336527]

Zerd 
Apr 03, 2019 at 10:07
Re: Może dział: MODOWANIE ?

Na chwilę obecną powyższe mody nie działają z drugim dodatkiem. Przynajmniej do czasu aktualizacji przez autora. Są jednak inne ciekawe mody np.: Cheat Map Editor, który umożliwia dodawanie w grze surowców, zmianę terenu czy podniesienie terenu wybrzeża z jednego metra na 3 czy nawet wogóle zniesienie możliwości zalania. Jest to oczywiście oszustwo jak sama nazwa wskazuje. Ja zakładam sobie, że mogę dodać przez całą grę sobie 3 surowce strategiczne i 3 pozostałe (odchaczam sobie w zeszycie). Ponadto zawsze wtedy daję też AI jakieś surowce, których im brakuje. Tak samo pozwalam sobie podnieść 3 obszary, którym grozi zalanie. Można sobie ustalić inne kryteria. Ja np daję też 3 lasy bo czasem jest to konieczne pod budowę cudu czy tartaku jak nie ma żadnych wzgórz. W tym modzie trzeba uważać ze zmienianiem gór w inny teren czy wody na ziemię. Można to robić w obrębie miasta. Jeśli zmienimy gdzieś górę na wzgórze i AI zechce się tam osiedlić to wyjście do windows murowane. Ale dzielnice można stawiać w takich miejscach. Podaję ten mod bo sam doświadczyłem w jedej grze, że nic nie było. Najpierw nie było koni, potem żelaza, saletry itd. Ten mod może uratować grę.
Z innych ciekawych modów to mam LOC_SRP_TITLE. Mod ten umożliwia zamianę zapasów surowców strategicznych na produkcję w dowolnym mieście a wiadomo, że z czasem te surowce się marnują. Musi być uruchomiony w chwili rozpoczynania nowej gry. Obecnie po ostatnich poprawkach nie działa prawidłowo. Tzn nie odświerza od razu postępu produkcji w mieście. Dopiero w kolejnej turze. Może autor to naprawi. Ten mod to też oszukiwanie ale lubię go bo mogę nieźle podgonić produkcję np cudu świata.
Po ostatnich poprawkach (wczorajszych) wszystkie moje zmodyfikowane pliki poległy a miałem wydłużony czas badań, polityk i wiele innych zmian np samoloty II WŚ znowu są na aluminium a ja zmienię to na ropę. Podobnie pancernik jest na węgiel a przecież zawsze był na ropę.
Z użytecznej zmieny, którą można zrobić samemu to w pliku GlobalParameters w katalogu:
Steam\steamapps\common\Sid Meier's Civilization VI\Base\Assets\Gameplay\Data
można dołożyć linię aby nie dało się założyć miasta bliżej jak 4 pola od innego. Szukamy tam takiego ciągu: <Replace Name="CITY_POPULATION_RIVER_LAKE" Value="5" /> na końcu klikamy kursorem i 2 x enter. Na utworzonej linii wpisujemy:
<Replace Name="CITY_MINIMUM_DISTANCE_CITY" Value="4" /> . Zapisujemy plik. Można to notatnikiem zrobić. Teraz AI nie przyklei nam miasta do granicy.
Ja właśnie siadam do modyfikowania ponownego plików. Może podrzucę pliki już zmienione tak aby każdy mógł wypróbować czy zmany mu odpowiadają. Oby nie było kolejnego dużego patcha.
Jeszcze w pliku Units możemy sprawić by Wielcy Ludzie np Admirał byli śmierlelni zamiast przenosić się do najbliższego miasta. Wówczas AI nie bedzie bezkarnie używać ich jak zwiadowców. Wprawdzie nie ma komunikatu o zniszczeniu ale zniszczenie jednostki nastąpi.
Znajdujemy wielkich ludzi (naturalista jest za nimi) i zaczynając od generała zmieniamy jeden parametr:
<Row UnitType="UNIT_GREAT_GENERAL" Cost="1" BaseMoves="4" BaseSightRange="2" ZoneOfControl="false" Domain="DOMAIN_LAND" FormationClass="FORMATION_CLASS_CIVILIAN" Name="LOC_UNIT_GREAT_GENERAL_NAME" Description="LOC_UNIT_GREAT_GENERAL_DESCRIPTION" CanCapture="True" CanRetreatWhenCaptured="False" CanTrain="False"/>

Zmieniamy: Description=CanRetreatWhenCaptured="True"
na: Description=CanRetreatWhenCaptured="False"

Żeby zmienić surowce wymagane do samolotów i pancernika znajdujemy takie ciągi:

<Row UnitType="UNIT_FIGHTER" Cost="520" Maintenance="7" BaseMoves="8" BaseSightRange="4" ZoneOfControl="false" Domain="DOMAIN_AIR" Combat="100" RangedCombat="100" Range="5" StrategicResource="RESOURCE_ALUMINUM" FormationClass="FORMATION_CLASS_AIR" PromotionClass="PROMOTION_CLASS_AIR_FIGHTER" AdvisorType="ADVISOR_CONQUEST" Name="LOC_UNIT_FIGHTER_NAME" Description="LOC_UNIT_FIGHTER_DESCRIPTION" CanCapture="False" PurchaseYield="YIELD_GOLD" PseudoYieldType="PSEUDOYIELD_UNIT_AIR_COMBAT" IgnoreMoves="true" PrereqTech="TECH_ADVANCED_FLIGHT" Stackable="TRUE" PrereqDistrict="DISTRICT_AERODROME" CanTargetAir="TRUE"/>

<Row UnitType="UNIT_BOMBER" Cost="560" Maintenance="7" BaseMoves="10" BaseSightRange="4" ZoneOfControl="false" Domain="DOMAIN_AIR" Combat="85" Bombard="110" Range="10" StrategicResource="RESOURCE_ALUMINUM" FormationClass="FORMATION_CLASS_AIR" PromotionClass="PROMOTION_CLASS_AIR_BOMBER" AdvisorType="ADVISOR_CONQUEST" Name="LOC_UNIT_BOMBER_NAME" Description="LOC_UNIT_BOMBER_DESCRIPTION" PurchaseYield="YIELD_GOLD" PseudoYieldType="PSEUDOYIELD_UNIT_AIR_COMBAT" IgnoreMoves="true" PrereqTech="TECH_ADVANCED_FLIGHT" Stackable="TRUE" PrereqDistrict="DISTRICT_AERODROME" CanTargetAir="TRUE" WMDCapable="true"/>

Zamieniamy w obu "RESOURCE_ALUMINUM" na "RESOURCE_OIL".

<Row UnitType="UNIT_BATTLESHIP" Cost="430" Maintenance="6" BaseMoves="5" BaseSightRange="2" ZoneOfControl="true" Domain="DOMAIN_SEA" Combat="60" RangedCombat="70" Range="3" AntiAirCombat="70" StrategicResource="RESOURCE_COAL" FormationClass="FORMATION_CLASS_NAVAL" PromotionClass="PROMOTION_CLASS_NAVAL_RANGED" AdvisorType="ADVISOR_CONQUEST" Name="LOC_UNIT_BATTLESHIP_NAME" Description="LOC_UNIT_BATTLESHIP_DESCRIPTION" PurchaseYield="YIELD_GOLD" PseudoYieldType="PSEUDOYIELD_UNIT_NAVAL_COMBAT" PrereqTech="TECH_STEEL"/>

Tutaj dla pancernika zamieniamy "RESOURCE_COAL" na "RESOURCE_OIL"

Teraz mamy takie surowce jakie zawsze były wymagane dla tych jednostek chociaż może nam brakować ropy
Jak zmodyfikuję wszystko co mnie interesuje to podrzucę pliki.
Właśnie sprawdziłem iniezbędne dla zmiany surowców są dalsze niewielkie zmany w pliku Expansion2_Units w katalogu Steam\steamapps\common\Sid Meier's Civilization VI\DLC\Expansion2\Data Tutaj wystarczy odnaleźć po nazwach fighter, bomber i battleship i zmienić surowce w takich ciagach:

<Update>
<Where UnitType="UNIT_FIGHTER"/>
<Set>
<StrategicResource>RESOURCE_OIL</StrategicResource>
</Set>
Tutaj juz po zmianie na OIL.

Jeszcze przyszło mi do gowy, że teraz kolory cywilizacji losują się. Jeśli chcemy by Polska miała barwy narodowe to w pliku Poland_Jadwiga_Colors kasujemy wpisy typu:

<Alt1PrimaryColor>COLOR_STANDARD_WHITE_LT</Alt1PrimaryColor>
<Alt1SecondaryColor>COLOR_STANDARD_RED_LT</Alt1SecondaryColor>
<Alt2PrimaryColor>COLOR_STANDARD_BLUE_DK</Alt2PrimaryColor>
<Alt2SecondaryColor>COLOR_STANDARD_WHITE_LT</Alt2SecondaryColor>
<Alt3PrimaryColor>COLOR_STANDARD_WHITE_LT</Alt3PrimaryColor>
<Alt3SecondaryColor>COLOR_STANDARD_BLUE_DK</Alt3SecondaryColor>

Kasujemy też pustą linię ustawiając kursor za wpisem powyżej i raz DEL. Pozostawiamy pierwsze dwa ale modyfikujemy je tak:

<PrimaryColor>COLOR_STANDARD_RED_MD</PrimaryColor> <SecondaryColor>COLOR_STANDARD_WHITE_LT</SecondaryColor>

Powinno być ładnie ale jeszcze potestuję w grze.

[Edited by Zerd on Apr 03, 2019 at 10:57]

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.