civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Ogólne [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=79]
Re: Aurora, następca Stars! [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=19196]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=19196#336534]

PAwleus 
Oct 07, 2019 at 21:15
Re: Aurora, następca Stars!

Miło widzieć kolejnego urzekniętego przez Aurorę, bo sam się do nich zaliczam i bardzo żałuję, że gra przestała być rozwijana - jest wyjątkowa i w zasadzie sama jest dla siebie standardem, tworząc własny gatunek w ramach 4X, jako że nic się do niej nawet nie zbliża w miejscach, w których jest silna. Nie widzę jednak większego sensu porównywanie jej do Stellaris, gdyż są to gry 4X mające zupełnie inne założenia projektowe - przecież twórcy Stellaris jako RTS-a świadomie rezygnują z ogromnej części potencjalnej głębi strategicznej, szczególnie w zakresie militarnym, co dodatkowo spłycili od wersji 2.0, wraz z rozstaniem się z "chaosem" podróży warpowych. Znacznie większy sens miałoby porównywanie z SE5 - jakżesz ja chciałbym zagrać w skrzyżowanie SE5 z Aurorą! Oczywiście wzbogacone o interfejs eliminujący większość zbędnego mikrozarządzania, w które one obie, a już szczególnie Aurora, obfitują. Dlatego tak ubolewam nad zaprzestaniem rozwoju obu tych gier.

Ja aktualnie mam przerwę nie tylko od Aurory (już dosyć długą jak widać z daty ostatniego posta), ale także od Stellaris (czekam na nową wersję STNH). Aktualnie dałem szansę Hearts of Iron 4 i chyba jednak sporo za wcześnie. Mimo że gra sprawia mi dużo frajdy grając Polską w historycznego moda, to 2 nowatorskie pomysły, biura projektowe i plany sztabowe, po których sobie dużo obiecywałem w tej grze, okazały się słabo pomyślane pod względem konkretów implementacji ich idei. Biura projektowe są nazbyt spłycone i są parodią tego co sobie wyobrażałem jako dobrą ideę ograniczenia swobody gracza w projektowaniu jednostek (ograniczenia projektowania dywizji są natomiast świetne!), natomiast plany sztabowe poległy na ograniczeniach AI i interfejsu (tu nie ma jakiejś tragedii i generalnie można ich używać, ale efekty z mikrozarządzania tak dalece przekraczają te z planów, że zupełnie nie opłaca się ich używać - dodatkowym błędem było pozwolić graczowi na mikrozarządzanie bez użycia planów sztabowych).

Edit: Aha, jakieś fajne projekty okrętów i strategie prowadzenia walki z Aurory widziałbym bardzo chętnie

[Edited by PAwleus on Oct 07, 2019 at 21:26]
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.