civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Ogólne [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=79]
Re: Aurora, następca Stars! [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=19196]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=19196#336541]

Kex 
Jan 07, 2020 at 12:00
Re: Aurora, następca Stars!

Najszybsze spotkane przeze mnie okręty bojowe osiągały ok 14tys, widziałem też jakieś z sensorami wyciągające 16tys. Projektując swoje okręty dopasowałem się do takich wartości tzn. postarałem się, by być nieco szybszy.
Masz rację, ja także spotykałem sporo szybsze rakiety (nawet 60tys km/s). Tyle że nawet takie rakiety mogą być strącane przez wolniej obracające się wieżyczki. Owszem im szybsze rakiety tym skuteczność ich strącania spadała, ale nie do zera. Ja obronę tego typu przed rakietami polecam, choć trudno mi się spierać, czy to wersja najskuteczniejsza. Na pewno plusem jest to, że nie trzeba się przejmować limitem posiadanych (i pośrednio produkowanych) antyrakiet. Można przyoszczędzić na sensorach, bo nie jest niezbędne wykrycie rakiet daleko od okrętów. Nie irytuje niewyszkolona załoga, bo tu nie czekamy, na jej gotowość, zestrzeliwujemy w ostatnich sekundach. Czy to jednak wersja najbardziej efektywna w stosunku do wymaganego tonażu na okrętach, to trudno mi gdybać.
Aurora u mnie na razie poszła w odstawkę. W dalszym etapie gry faktycznie mocno doskwiera jej szybkość działania. Inna sprawa, że wciąż niespecjalnie wiem, jak kierować w niej większym imperium. Kwestie dostępu do surowców w innych układach, szybkość rozbudowy takowych kolonii to problemy, z którymi wciąż "elegancko" sobie nie radzę.
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.