civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Ogólne [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=79]
Re: Aurora, następca Stars! [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=19196]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=19196#336595]

Kex 
May 28, 2020 at 17:56
Re: Aurora, następca Stars!

W ustawieniach startowych nie kombinowałem - jest standardowe 25 - 50. Przyznam jednak, że sam jestem zdziwiony, że jest tak pusto (4 rasy startowały ze mną). Tym bardziej że i Precursorów dostałem totalnie niemobilnych. Może wynika to z faktu, że w tej grze sam nie startowałem z Sol, jedynie go odszukałem. Licząc od Sol obecnie mam zbadane trasy minimum 4 (2 przypadki) maksymalnie 8 systemów - nie trafiłem nawet na ustabilizowany nie przez mnie Jump Point.

Zastanawiałem się nad startem nowej gry w nowej wersji, ze wszystkim Spoiler Rasami, ale jest już informacja, że następna aktualizacja w drodze, więc nie warto zaczynać (ma być aktualizowana baza danych).

W 70 odkrytym systemie znalazłem Precursorów. Dotarcie wymaga 7 skoków zarówno od Sol jak i AC, z czego 4 mam ustabilizowane. Sam system jest mało typowy. Niby podwójny, ale w części A ma idealną planetę właśnie z Precursorami i drugą typu Wenusianskiego, w B jedną małą w zasięgu terraformowania i 2 Gas Gianty. Dość pustawy. Siły wroga to 2 nieznane typy, prawdopodobnie jeden to 20k stacja, druga to 15k okręt. No to chyba będzie miejsce do testu dla 30kt oddziału czołgów Ultra Heavy + logistyka.

Moja zaokrąglona do 16 liczba zwiadowców dalekiego zasięgu zaczyna przynosić efekty. 82 odkryty system zawiera znów Precursorów. Ten system jest odrobinę bliżej - 6 skoków. Co ciekawe wydaje się jakiś istotniejszy. Najpierw wykryłem jedną mała jednostkę daleko od planety - o dziwo ma ponoć cywilny silnik. Spróbowałem się zbliżyć do gazowego giganta ze sporą liczbą księżyców - wyskoczyło 12 jednostek o tonażu 55k i 4 o tonażu 15kt. Sam system jest podwójny, a ja tu już przy pierwszej planecie trafiam na taki tonaż? Boję się jednak więcej badać tym zwiadowcą, jak coś militarnego za nim wyskoczy, to jego obniżona sygnatura może nie wystarczyć.
84 odkryty system, 6 skoków - spotkano prawdopodobnie zwiadowcę NPRa.
A kolejny nowy patch czeka.

[Edited by Kex on May 29, 2020 at 18:05]
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.