civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Ogólne [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=79]
Re: Aurora, następca Stars! [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=19196]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=19196#336600]

PAwleus 
Jun 09, 2020 at 13:00
Re: Aurora, następca Stars!

Nadal nie ma uzupełnienia stanu formacji? Spodziewałem się, że po rozbudowaniu walki naziemnej już będzie - chyba to jakieś przeoczenie Autora.

W Shadow Empire jest to akurat bardzo dobrze zrobione, no ale powinno w rozbudowanej planetarnej 4X: można nie tylko uzupełniać stan formacji po stratach, ale nawet wymieniać się stanem liczebnym pomiędzy jednostkami (choć tylko gdy są na tym samym polu) i dołączać nowe jednostki, a także "upgradować" np. z poziomu brygady do dywizji. Nie można chyba tylko powiększać stanu liczebnego powyżej nominalnego w poszczególnych podjednostkach w jednostce (za jednostkę rozumiem tu najmniejszy samodzielny oddział, który może mieć jeszcze niesamodzielne podjednostki), a w każdym razie nie znalazłem jeszcze takiej możliwości.

Genialnie natomiast jest tam urządzona logistyka - jeszcze nie grałem w żadną planetarną 4X, a nawet w żadną wargame, gdzie byłoby to tak świetnie rozwiązane. Dosyć prosta generalizacja od strony gracza, a jednak odpowiednio obfite linie logistyczne są potrzebne nie tylko do uzupełniania strat w ludziach, sprzęcie, amunicji, żywności, paliwie, ale też do przewożenia surowców w imperium (żywność, woda, paliwo, amunicja, metale, substancje radioaktywne, metale rzadkie, a nawet chyba rekruci) pomiędzy miejscami ich wytworzenia a centrami logistycznymi i z centrów logistycznych do miejsc zapotrzebowania - przy zbyt małej ilości ciężarówek (są też koleje, ale na razie stać mnie było tylko na Dirt Roads, a gra nie ma jeszcze samolotów, ani statków), co jest zwykle problemem, trzeba odpowiednio regulować przepustowością gałęzi sieci logistycznej, aby w następnej turze dotarły wszędzie tam gdzie chcemy (dostępność ciężarówek spada nie tylko przez odgałęzienia, ale też nielinearnie z odległością). Hmm... chyba jednak założę osobny wątek, mimo że to nie Space4X
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.