civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Ogólne [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=79]
Re: Aurora, następca Stars! [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=19196]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=19196#336604]

Kex 
Jun 12, 2020 at 18:26
Re: Aurora, następca Stars!

W wersji VB rzeczywiście tak było. W C# jest to zmienione i jedynie tarcze nie są dla Mesonów problemem. W efekcie obecnie mesony mają kiepską opinię dotyczącą użyteczności. Istotniejsze jednak jest co innego - te mesony najpierw muszą się do mnie zbliżyć. Moja flota jest szybsza niż wszystko co spotyka ( nie licząc rakiet ;-) )

AI miała szansę nieco mnie przetrzepać, ale zmarnowała okazję. Wpadłem do kolejnego systemu nie mając tam nawet w pełni ustabilizowanego punktu skoku. Trafiłem w sam środek układu, od razu mając w zasięgu aktywnego skanera wrogą planetę i flotę. Od razu też w moją stronę zaczęły lecieć rakiety. Przyznam, że zaskoczyły mnie siły w tym układzie. 5 baz orbitalnych (2 z rakietami Size 1, 1 z Size 6) do tego 27 okrętów wszelkich typów. Moje rozmyślania, jak to ugryźć, przerwało AI. Jak widać poczuł się silny, bowiem 24 okręty zaszarżowały na mnie. Efekt był taki, że spokojnie rozstrzelałem grupę, następnie zająłem się bazami orbitalnymi, a finalnie dogoniłem 3 uciekające okręty i było po sprawie. Jedynym problemem były zapasy maintance, przez co w końcówce walki na kilku jednostkach musiałem oszczędzać.

W każdym razie mnie bardziej martwi nie tyle umiejętności Precursorów, co fakt, że z nikim poza nimi nie mam szans się zmierzyć w tej rozgrywce, a przecież miała być ona bardziej bojowa. No jeszcze rozumiem, że przy tempie zgarniania bonusów z Ancient Construct, nie pozwoliłem się rozrosnąć Aether Riftom, więc nici z Invaders. Ale gdzie jest Swarm?

W 162 (142 przebadane) systemie w końcu znalazłem normalnego NPRa, a właściwie w ramach kumulacji dwóch na jednej planecie. Układ jest 6 skoków od Sol, 3 od systemów, gdzie bywam. Wygląda raczej biednie jak na startowy. Mamy tu po kolei 2 planety Super Jovian (druga z Sorium), ich planetę i biedną Venusianska (3x0.1) z jednym księżycem. A, jest jeszcze jedna kometa. Planeta zamieszkała jest dla ludzi za sucha,trochę za gorąca i ze zbyt małą ilością tlenu. Niestety przy badaniu tego księżyca, któryś NPR wypuścił rakiety, więc wiele więcej o postępach tych ras się nie dowiem. Spotkałem sporo okrętów, jeden ma ok 150 w sumie, drugi chyba ze 400. Latają też szybciej niż Precursorzy (7159 vs 4834). Od mojej strony Jump point nie ustabilizowany, choć układ jest ciekawy (m.in. 1 planeta z niskim kosztem i minerałami, Venusianska także z całkiem ciekawymi minerałami, Super Jovian z Sorium).
Dowództwo na Ziemi nie podjęło jeszcze decyzji, co zrobić z tymi rasami. Na tapecie jest kolejna modernizacja floty (mocniejsze silniki i pancerz) jak i eliminacja Precursorów.

Gdy na Ziemi trwa proces modernizacji, dostrzeżono echa jakiegoś konfliktu. Wygląda na to, że NPRy ze wspólnego systemu się pobiły ze sobą. Ponoć konflikt był brutalny, wraki okrętów liczy się w setkach. Ciekawostką jest też fakt, że konflikt zbliżył się także do moich granic, wrak jak i kilkukrotne błyski eksplozji termonuklearnych zaobserwowano także w systemie bliższym. Siły ziemskie na razie nie mogą podjąć tam misji pokojowej, bowiem konflikt wybuchł, gdy dopiero zapadła decyzja o ustabilizowaniu trasy w tamtym kierunku.

Zmodernizowana flota odwiedziła najpierw układ bliższy, potem macierzysty NPRów. Rozpoczęto walki z silniejszym z nich, tym, który zdaje się zwyciężył w konflikcie NPRów. Napotkano jednak jedynie część jego floty, położenie reszty jest nieznane. Te walki nie były żadnym wyzwaniem. Zapadła także decyzja o ataku naziemnym. Tu niestety opór okazał się zbyt silny. 4x34 (40k) najcięższych czołgów zostało zmiecione. Trudno się dziwić gdy szacowana na planecie pozostała ilość wojsk to: piechota 204461 (zginęło 460), ciężka piechota 11543 (47), piechota przeciwczołgowa 4922 (50), piechota przeciwlotnicza 6985 (36), piechota resupply 1016 (10), Construction Vehicle 2463 (12), Omega średni czołg 2331 (46) Eclipse czołg wsparcia piechoty 656 (7) Corelian AA 650 (6), Piechota HQ 250, Xeno 393, Titan Czołg HQ 63 i 4627 nieznanych. Nieprzyjaciel jednak raczej ze zwycięstwa się bardzo nie nacieszy, bowiem efektem walki jest spadek temperatury na planecie o 56 stopni.
Przyznam, że takie ilości wojska wydają mi się kuriozalne. Raczej nie ma sensu podejmować kolejnych prób zdobycia tej planety, bowiem i tak nie będzie się ona nadawać do niczego poza zdalnym wydobyciem. No nic, pozbieramy sobie wraki, ew dorobimy nowe i tyle.

178 (154) napotkano kolejnego NPRa. Zaskakujące nieco miejsce, tylko 5 skoków od Sol (bodajże ostatni niezbadany układ w tej odległości). Wcześniej jest pusty układ, przez który jest już pociągnięta "autostrada" do 2 układów, w celu późniejszego wykorzystania.

[Edited by Kex on Jun 16, 2020 at 13:29]

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.